| annna_6010 a întrebat:

am si eu o dilema.noaptea trecuta am visat ca eram mai multi prieteni intr-un bloc si urcam pe scari si dupa aceea l-am vazut pe dracu si ne-a alergat.coboram si urcam cu totii scarile blocului. apoi imi amintesc ca stateam toti la o masa impreuna cu dracu [de aici nu-ni mai amintesc ce s-a intamplat]. dupa aceea am vazut-o pe prietena mea cu o tigara[drog] dar din care nu iesea fum ci un miros placut. iar apoi i-am cerut prieteneai mele si eu tigara de aceea. apoi am reusit sa fugim afara din blocul acela si eram la un concurs afara. un fel de meci de fotbal sau nu stiu ce concurs.si erau 2 echipe. dracu tinea cu prima echipa iar tot un fel de drac tinea cu a 2 a echipa si primul drac vrajea echipa adversa si al 2-lea drac pe echipa adversa.si al 2-lea drac la transformat pe primul drac intr-un copil ca sa numai vrajeasca pe nimeni.si copilul era foarte frumos.si intr-un sfarsit aveam grija de copilul acela.pentru ca imi placea fosrte mult si descoperisem ca, copilul era fiul unui rege...am dat copilul regelui iar apoi m-am trezit[ps.inainte sa visez toate astea.tot in noaptea aceea m-am visat intr-o biserica si o trageam de par de o fata]. mereu mi se face pielea gaina cand ma gandesc la acest vis.va rog ajutati-ma sa deslusesk acest vis.ps:funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Lavinia a răspuns:

[ps.inainte sa visez toate astea.tot in noaptea aceea m-am visat intr-o biserica si o trageam de par de o fata]. -visul asta cred ca simbolizeaza autoritatea ta.
Iar celalalt.nu stiu sigur, ceva de rau, sa ai grija sa nu te iei dupa aparente si sa nu intrii in diverse anturaje.nesiguranta.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E doar un vis te poti gandi si la alte chestii

| Luori a răspuns:

Is curioasa cum arata Dracu` tau.thinking

Revenind la vis. nu poti da prea multa importanta unui vis. Se poate intampla ca el sa fie total paralel cu lumea reala. Pot fi si semne ( depinde ce semne ), insa poti dezlega/citi semnele? Iti poti da doar cu parerea, insa nu poti sti sigur, si nu exista cineva care-ti poate spune cu exactitate. Nu-ti poti bate prea mult capul.

Cred ca desenele animate, vizionate noaptea, dauneaza!

| Brunetica a răspuns:

Buna! interesant vis, dar lasa-ma sa iti zic ca visele trec odata cu noaptea, poate te-ai uitat la ceva filme, asta ca cu ce visezi poate fi adevarat eu nu tare cred, deci nu ai de ce sa fi speriata deoarece tot omul viseaza, un om pe noapte are multe vise pe care dimineata le mai stie si poate nu le mai stie.ai incredere in tine si sa nu iti mai fie frica.

| mykkki a răspuns:

BUna. Deci sunt oameni care iau in serios visele sau doar care spun 'ce vis nu se poate intampla asa ceva' adevarat unele chiar nu se pot intampla dar 'all is posible' acum in legatura cu ce ai visat u asta tine si de prieteni tai poate ai vazut o prietena fumand{droguri} si asta te-a ingrijorat sau in cazut in care tu consumi droguri cred ca atunci ai fi vrut sa consumi si tiai inchipuit asta, este si un semn de nesiguranta.In legatura cu a doua parte mai bine spus cu acel copil cred ca iti plac copii si povestile cu regi si regine 'basmele' PS( deci cred ca esti o persoana autoritara si iti place ca totii sa faca cam ce vrei tu si daca nu se intampla asa devi cam furioasa.asta reiese din vis acum nu stiu daca asa esti cu adevarat) Nu lua toate visele in serioswinking fundita?

| Myuu a răspuns:

Sunt foarte ciudate aceste visuri, dar nu trebuie sa iti faci griji nu este nimica rau.Eu de exemplu am visat o data un vis in care eu ieseam de la teatru si era un baiat cu mine, ne plimbam amandoi prin parc, acel baiat era mai retras, un fel de tocilar si dintr-o data par colegii mei si ne fac poze, toti incep sa tipe, sa rada si el parca plagea.Cum am spus zisurile sunt ciudate happy

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Cum arata dracu?batting eyelashes

| Razvan03Andrei a răspuns:

Al doilea vis reprezinta autoritate si vointa.
Primul vis, din cate cred eu simbolizeaza prietenia ta(ai grija cum iti alegi prieteni) si ...ma gandesc eu ca o sa ai un copil rau, dar totusi, bogat?
Nu prea inteleg...

Oricum, nu te m-ai uita la filme de groaza... pot sa iti afecteze visele... daca te sperie poti visa acel film noaptea, dar personajul "fugarit" sa devi chiar tu!

| cosmin9834 a răspuns:

Iti spun sa lasi tigarile, drogurile sau bautura daca te-ai apucat de ele. Daca nu in seama ca ai o temere pe care nu o cunosti ori nu vrei sa vb despre ea. Cel mai bine ar fi sa iti gaseste temerea si sa o infrunti(psihic) fara nici o remuscaren.

| Er3X a răspuns:

Asi spune ca esti influentata de prieteni cu tigarile cu dracu sunt vise ciudate ce intra in vis personaje stintifico-fantastic din cauza frici cu bebe este ca iti plac copii sau simbolizeaza iuberea ta si cu regele sunt povestii re amintite in somn big grin

| vampirikneverdies a răspuns:

Toate actiunile, stresul din viata ta de zi cu zi nu te afectează pe tine, dar pe subconstientul tau da.Atunci cand dormi subconstientul tau foloseste toate informatiile din timpul zilei le prelucreaza si le trensformă intr-un adevarat film.Visele nu ti le poti controla subconsientul tau nu aduna informatii numai de la tine ci si din jur.De exemplu daca auzi doi oameni vorbind despre ceva ce tie ti se pare neinteresant subconstientul tau culege acea informatie si o tine ascunsa intr-o camaruta in mintea ta, iar noapte...ei bine ia amploare visul.De asemenea daca vrei sa stii ce semnifică visul tau cu adevarat consulta un dictionar al viselor http://www.visele.ro/ pot spune ca un vis al omului dureaza 15 minute, dar tir ti se pare ca ai visat o perioada foarte lunga de timp