| EMYnescu a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, am vorbit cu o persoana dupa mercador.ro sa facem un schimb el avand o camera video iar eu un playstation2. Cum sa facem schimbul fara sa imi iau teapa?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Asa gandeste si celalalt despre tine! Cum sa faca schimbul fara sa-l intepi?! Cel mai bine va intalniti la jumatatea drumului si faceti schimbul.In felul asta puteti proba si aparatele.

| thegatekeeper a răspuns:

Daca le expediat prin posta, va puteti trimite cate o poza cu factura pe care o primesti dupa ce trimiti coletul, dar nici asa nu e 100 % sigur, fiindca celalalt poate sa nu mai dea niciun semn de viata. O alta varianta ar fi sa va intalniti undeva si sa faceti schimbul. Nu prea ai cum sa-ti dai seama cu ce fel de persoana ai de-a face, in situatia asta.