| Beib a întrebat:

Buna TPU :*.
Am si eu o intrebare.
Deci, anul acesta trec in a8a, asa ca trebuie sa ma gandesc foarte bine la ce liceu sa dau. Ideea este ca eu sunt buna la actorie, facand si multi ani de cursuri. Parintii au zis ca ar vrea sa dau la Dinu Lipatti in Bucuresti (eu sunt din Bucovina), la arta actorului. Si eu mi-as dori foarte mult sa merg acolo, mai ales ca stiu ca probele le-as lua. Si nu stiu ce sa fac: sa merg in Bucuresti sau sa dau aici la un liceu de arte (filologie), dar acesta nu are nimic legat de actorie.
Voi ce ziceti? Sa merg aici sau in Bucuresti? Avand in vedere ca acolo ar trebui sa merg singura, nu cu parintii.
P.S: Am un verisor la facultate acolo.

1 răspuns:
| Mყraßełła a răspuns:

Părerea mea este să mergi la Bucureşti chiar dacă nu merg şi părinţii cu tine, la început o să-ţi fie un pic cam greu dar o să te obişnuieşti şi în + poţi merge în weekend la ei şi invers happy.