| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problema. Am 19 ani și niciodată nu m-am îmbătat. Ideea e ca nu țin eu neaparat sa ma îmbat, nu ma înțelegeți greșit, dar mereu când beau, dacă beau prea mult maxim vomit sau îmi e greață/ rău. Când văd prietenii mei (fetele ca sa nu zic de băieți ) ca se îmbata le este rău a doua zi dar in ziua respectiva o iau razna, vorbesc mult, aiurea nu mai au inhibiții. Sunt curioasa eu de ce dacă beau pana nu mai pot in loc sa fiu așa? Vomit îmi e rău dar sunt perfect normala și conștientă. Este doar o întrebare, nu începeți cu miștourile și dacă va întrebați de ce pun întrebaseră asta, ei bine, vreau și eu sa ma îmbăt o data. Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Un om intelept a zis "Mare paguba e femeia betiva la casa omului"
Oamenii care se imbata patesc la fel: Vomita si le e rau
Nu e nimic diferit.
Tu ori bei prea repede si nu poate fi absorbit si de aceea vomiti, ori bei o cantitate prea mare pentru tine. Indicat de sa mananci inainte sa bei.

Te sfatuiesc sa fugi de bautura cum fug elevii de matematica.
Daca vrei sa ai o viata frumoasa nu cauta sa inveti sa te imbeti.
Lasa-i dracu pe altii sa bea pana se fac muci daca atat ii duce capul.
Ca femeie iti sta foarte urat beata. Vor profita toti de tine. Asta iti doresti? Vrei sa ai renume de betiva?

| Holiday a răspuns:

Nu stii cum si ce sa bei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce face corpul tău cu alcoolul nu poți decide tu. Alcoolul este toxic, adică otravă, căci dizolvă grăsimile din celule. Astfel perturbă funcționarea creierulul, când ajunge în creier. Asta este starea de beție. Astfel, bei. Când ajunge în stomac. senzori ai corpului recepționează semnalul - otravă- și provoacă senzația de vomă, pentru a-l elimina din stomac înainte de a ajunge în sânge. Așa că stomacul tău este mai înțelept decât tine. Să bei pentru a-ți crea o stare de euforie, este o știință, ce băutură bei, ce tărie alcoolică are, dacă o bei cu mâncare sau nu, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta da problemă. Sunt convins ca tatăl tau e foarte mândru.
Vorba aia, mai demult fetele gateau ca mama, acum beau ca tata.
Un gest intr-adevar demn de o domnișoară, să o vezi borându-și mațele in baie.

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi aduce aminte de mine si prietenele mele la banchetul de a 8-a, atata am baut pana am inceput sa vorbim cu maidanezii de la hotel laughing)) Da a 2-a zi, ce rautati am avut laughing))))))
Vorba aia, are tata o fetita, bate scuipa si injura, ca un interlop laughing))