| idkba a întrebat:

Mno, deci asta e foarte random.
O să pun întrebarea asta aici 50% pentru sfaturi, 50% pentru că sunt tare curioasă dacă-s singura care pățeşte asta. Sunt cam aproximativ 4-5 luni de când eu, să zicem, m-am cam dat peste cap pentru un tip. Un tip cu care nu am vorbit niciodată, însă am fost în aceeaşi şcoală, el fiind doar cu 2 ani mai mare ca mine.
Ei bine, curajul meu nu există, nici măcar nu-l pot privi în ochi când trecem unul pe lângă altul (căci se-ntâmplă destul de des asta, să ne ciocnim unul de altul). Il cam urmăresc pe social media şi prietenele mele cam fac haz de necaz de mica mea problemuță, însă mă ajută enorm cu sfaturi şi detalii despre el. Nu întrebați, dar ştiu atât de multe lucuri despre persoana asta cu care nici măcar "bună" nu-mi spun, par aşa o ciudată, şi totuşi, ăsta-i adevărul.
Poate vă întrebați de ce m-am îndrăgostit, putem spune îndrăgostit, cred, de el chiar dacă s-ar spune că nu-l cunosc. Ba cam o fac, mă rog, eu cel puțin. El, ei bine, nulaughing. E pur şi simplu eu în versiunea feminină sau e atât de diferit încât mă face a naibii de curioasă. Poate am zis că-l "urmăresc" pe social media, dar el nu e activ, mai de grabă pe prietenii lui îi urmăresc, căci ei pun poze cu el, story-uri şi chestii d-astea. In mod normal nu mi-ar conveni să stau să mă uit doar pe siteuri de socializare pentru asta, însă e singura mea soluție. Pentru că sunt oarecum conştientă că n-as avea şanse nici să mă considere o prietenă. Eu sunt tipa aia chill, nu prea interesantă, căruia îi place să citească şi ascultă multă muzică. Mai precis, o adolescentă tipică.
Poate prietenii mei spun că, nu ştiu, nu e cel mai drăguț băiat, din punct de vedere fizic, că nu ştiu ei ce văd neapărat la el, dar eu ştiu şi asta mă omoară. Are sens? Sper să aibălaughing. Eu am început să mă îndrăgostesc, şi mai grav, de versiunea mea, din mintea mea, despre el şi ştiu că e grav, grav rău asta.
Voi ce ați face dacă ați în locul meu? Făra pic de curaj, conştienți că dacă i-ați spune ceva, probabil ar râde şi ar trece indiferent pe lângă tine. Eu nu sunt aşa interesantă precum prietenii lui. Poate mă mai ajută uneori umorul căci la capitolul fizic nu ştiu ce să ziclaughing, n-are rost să mă vait, dar.Uh, sunt într-o mare dilemă.
Btw, Alex, dacă vezi asta, despre tine vorbesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| pqGro a răspuns:

Saaluut! Urasc sentimentul asta si totodata il iubesc. E un sentiment de neputinta si dorinta in acelasi timp. stii cum e vorba aia "Nu risti, nu castigi" deci, incearca sa o folosesti. laughing nu cred ca as putea sa iti sugerez altceva, dar totusi baieti pot juca teatru bine, deci cam niciodata nu stii ce e in mintea lor si da, par ei duri si indiferenti dar uneori mai asteapta si cate o scanteie de la noi laughing Nu te stresa, nu e nimiic graav, e absolut totul normal, o sa treci si peste asta, be brave! Succes :*

| idkba explică (pentru pqGro):

Mereu m-am gândit dacă el oare în secret gândeşte la fel sau sunt du ultima disperată rolling on the floor. el are un frate mai mic, care mereu cum mă vede mă sugrumă lundu-mă în brațe, îmi povesteşte despre fratele lui în continuu. e foarte adorabil. mi-a povestit cum că, l-a întrebat odată fratele său cine erau fetele la care s-a dus într-o zi să le îmbrățişeze (fetele alea fiind eu şi prietenele mele) şi puştiu i-a arătat o poză cu mine, iar el a spus gen "aaha, o ştiu" şi am rămas mută laughing). cine ştie, e un pas şi faptul că ştie că exist în final rolling on the floor

2 răspunsuri:
| idkba explică:

Asculte* ce analfabetă sunt