| Mihai543215 a întrebat:

big grin. Ce pot sa fac ca atunci cand beau sa "duc" mai mult? Eu sunt mai mult genu care nu se imbata( nu face pe dobitcu, nu uita ce a facut, constientizeaza perfect ce face, abia de ameteste, dar mi se face mi rau destul de repede, vărs si nu pot sa ma imbat... ) Vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o prostie sa consumi alcool mai ales daca iti face rau. Mai bine te lasi si asa scapi de griji.

| Aesir a răspuns:

Daca organismul tau nu suporta bautura de ce vrei tu sa il fortezi, sa iti faci rau singur, chiar asa de mult vrei sa fii aceptat de grup? Eu zic sa fii tu insuti nu incerca sa imiti pe ceilalti, pentru ca dupa ce imi spui tu aici, probabil nu esti destul de barbat / cool ma rog, pentru baietii cu care iesi. Fiecare om are corpul diferit, deci nu toti poti sa consume mult alcool, iar tu daca vrei sa faci asta din teribilism nu o sa ai decat de pierdut, cine te accepta, te accepta asa cum esti, mai ales ca faptul ca tu nu bei mult pana nu mai stii de tine este o calitate, nu un defect, eu zic sa nu te lasi dus de aparente.

| Mihai543215 explică (pentru Aesir):

Aesir, nu interpreta gresti, te rog mult. In primul rand este vorba de cei mai buni prieteni, pe care nu ii intereseaza daca eu duc mult sau nu. In al 2-lea rand, nu sunt genu sa ma schimb, sau sa imi fac rau pentru a fi acceptat intr-un grup, oricare ar fi ala si in al 3-lea rand, asta este dorinta mea, pentru ca sunt momente, in care ma simt bine si chiar vreau sa fiu si eu "spart", nu doar sa simt gustul alcoului. Dupa mine este bine sa mai fi si UNEROI spart, te distrezi, incercerci mai multe. mai ales cand mai ai 1-2 prt care nu au chef sa bea atunci, sau ceva in genu.

| Aesir a răspuns (pentru Mihai543215):

Te-oi distra tu ingerand mai mult alcool dar corpul tau are de suferit, esti dispus sa bei mai mult decat poti doar ca sa te "spargi"? Unde e respectul fata de sine si fata de corpul tau? Ti-am spus mai sus ca fiecare om are corpul diferit, nu toti poti sa bea la fel de mult, ce nu ai inteles de aici? E ca si cum ai vrea sa pui 300 de ml de lichid intr-un pahar de 250 ml. Asta e ultimul raspuns care ti l-am dat la intrebarea asta, daca ai inteles bine, daca nu iar bine, fiecare face cum crede de cuviinta in viata lui happy

| TheHunter38 a răspuns:

O solutie, cand bei si vrei ca sa nu ti se faca rau, poti sa i-ei medicamentu `emestop` care de fapt e pentru rau de masina. Dar pe mine m-a ajutat sa scap de mahmureala/senzatie de voma.

| victorr_3274 a răspuns:

Mananca o felie de paine cu bucati groase de unt pe el. Untul blocheaza alcoolul.

| Laura0 a răspuns:

Da...probabil..daca as sti si la ce te0ai referit cu dusul ala......ma rog incearca niste lamaiebig grinpoate mergebig grinsau nu mai bea

| DDoctorita a răspuns:

Of of of! laughing)
Poate nu bei bautura adecvata!
Oricum, bucurate ca stii sa te mentii trez, putini sunt in stare! =)