| eu;) a întrebat:

am si eu o problema. Am o prietena buna si ea vrea mereu sa ii "demonstrez" ca ii sunt cea mai buna prietena, daca vreau sa mai chem si alti prieteni de-ai mei pe afara sa ne plimbam impreuna ea zice sa raman cu ei si chestii care ma deranjeaza. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ANONIM10000000000 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii explicii ca ea e cea mai buna prietena si ca la ea tii cel mai mult chiar daca mai iesi si cu alti prieteni asta nu inseamna ca ei sunt mai apropiati decat ea, spune-i ca tii mult la ea si ca nu are rost sa fie geloasa pentru ca la ea tii cel mai mult dintre prieteni, sigur va intelege, succeswinking... funda?big grin

| pengu a răspuns:

Hey,
cand te intalnesti doar tu cu ea sau ma rog cand vorbiti, spune-i ceea ce te deranjeaza, dar nu ca o mustrare ci ca un simplu fapt, fii calma si incearca sa ii spui si ei ca este doar o discutie nu cearta, pe care trebuie sa o aveti pentru ca tineti la prietenia voastra (probabil ca s-ar enerva); ii poti cere, eventual si tu sa iti spuna ce o deranjeaza la tine si sa rezolvati problemele cu calm.
multa bafta tongue