| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o seara am iesit impreuna cu prietenele mele si a venit si baiatul pe care il plac. Ne tot plimbam si o prietena a trebuit sa plece acasa si am condus-o si bineinteles a venit si baiatul de care-mi place. Ne-am intors si in timp ce ne plimbam celelalte prietene au spus ca merg acasa si atunci am spus ca merg si eu acasa. Baiatul de care imi place m-a intrebat :,,Tu nu mai ramai?" si eu de timida ce sunt i-am raspuns,,Euu?,Nu raman". Baiatul respectiv imi dadea anumite semne ca ma place... uneori da si uneori nu.
Si de atunci nici nu a mai iesit pe afara si cand m-am intalnit cu el mi-a zis doar,,salut". Nici inainte nu prea vorbeam amandoi, cu celelalte prietene vorbea dar mereu se supara cand ma imbratisa un baiat.
Maine seara urmeaza sa iesim cu prietenii si vine si el si nu vreau sa fie suparat, as vrea sa ii explic de ce nu am ramas...
Credeti ca ar trebui sa ii spun ca il plac?
Daca chiar tinea la mine cu adevarat nu trebuia sa imi spuna el ca ma place?
Adica sa faca el primul pas?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ClarissaIssuta a răspuns:

Nu îi da explicații dacă nu întreabă. Dacă te place și nu ți-a zis poate îi este teamă, cumva, de ce o să spui tu, poate el nu știe că îl placi. Eu zic să te gândești mai bine și încearcă să sapi în interiorul tău să vezi ce simți că ar trebui să faci. Și stai calmă, va fi totul bine! Baftă!

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Nu te grabi sa faci destainuiri. Practic el nu ti-a spus inca nimic. Ai simtit doar tu un interes din partea lui. Asteapta sa vezi cum decurg lucrurile altfel risti sa o dai in bara cu destainuirile.
Fii doar amabila! Eventual intra tu in vorba cu el daca el are retineri.