| DelyDelia a întrebat:

Am si eu o problema. M-am despartit de prietenul meu de ceva timp, dar de fiecare daca cand se intampla sa ne aflam amandoi intr-un loc, nu ne vorbim, dar el tot sta cat mai aproape de mine, fie ca este intors cu stapele, sau cu fata spre mine. Eu una cred ca vrea sa imi spuna ceva. Dar nu sunt sugura, daca sa il intreb eu ceva prima. Deoarece noi de atunci nu prea am mai pastrat legatura si ne-am ignorat reciproc. Plus ca 3 nopti la rand il tot visez. Ce sa fac? Eu chiar cred ca vrea sa imi spuna ceva.

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Sa o luam pe rand. Ar fi fost bine daca ne-ai si spune din ce cauza v-ati despartit poate asa am intelege mai bine. Daca el a gresit da e posibil sa vrea cumva sa isi ceara iertare, daca tu ai gresit e posibil sa astepte cateva cuvinte de la tine, daca ati ales o despartire amandoi probabil ca ii e greu nu putem stii doar daca il intrebi. Fostul meu prieten se uita mereu la mine ciudat dar in sens placut dar foarte insistent, dar tot un bou ramane oricum s-ar uita pentru ce mi-a facut.
Visele se formeaza din gandurile noastre de zi cu zi, din framantarile noastre si presupun ca tie dor de el sau te gandesti la el, presupun ca inaca tii la el si iti lipseste.
E normal sa va ignorati, eu nu cred in fazele astea "am ramas prieteni dupa despartire" daca v-ati iubit cu adevarat nu prea se poate tot trebuie sa fie macar acolo o scena de gelozie ceva. Da si eu am ramas prietena cu fostii, chiar cel mai bun prieten al meu e un fost, dar nu prea ne-am iubit asa mult si am stat vreo 2 saptamani cred.
Eu cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu el. Fa tu primul pas nu conteaza cine a gresit fa tu primul pas daca chiar iti lipseste

| DelyDelia explică (pentru Viviluka):

Eu am vrut sa ne despartim, sincer mi s-a spus ca am fost cam dupa cand i-am spus sa ma lase in pace si sa uite ca m-a cunoscut. Dar totusi, cum pot sa intru in vorba cu el? Fara sa incep prea la subiect?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde şi de ce v-aţi despărţit şi cine a avut iniţiativa. Trebuia să ne dai mai multe detalii.

| rebecutzaa a răspuns:

Eu cred ca soarta va vrea impreuna! chiar daca ati trecut printr-o despartire, ar trebui sa o luati de la inceput! si daca el tot se apropie de tine si sunteti in acelasi loc inseamna ca vrea sa iti spuna ceva si te urmareste in continu! ar trebui sa il intrebi de ce te urmareste si ce vrea! incearca sa vezi ce zice! funda?