| heretohelpu a întrebat:

Bună TPU, am trecut clasa a 8-a și ma pregătesc de evaluarea națională (ca orice alt elev). Eu nu sunt o elevă prea strălucită la matematica, întrebarea mea este cât de importanta este materia din clasa a 7 a la matematica pentru evaluarea națională? Este mai importantă ca materia din clasa a 8 a? Apropo, care sunt lecțiile necesare pe care trebuie neapărat să le învăț?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Materia de clasa a VII-a este strans legata de cea de a VIII-a fara de care nu poti sa ajungis a o inveti, daca acum intr-a VII-a o ignori.

Pregatirea de exmane se face deja dintr-a VII_a cand toata materia va fi ajutatoare ca sa intelegi ce vei invata intr-a VIII_a, deci pune mana serios pe carte si invata si nu mai pierde vreema pe forumuri la 3 noaptea.