| RamonaGabriela13 a întrebat:

Am un telefon Samsung ch@t 335. Am activat internetul pe cartela dar pe telefon nu merge. Mai exact telefonul are wifi si nu stiu cum sa activez acest wifi pentru a-mi functiona internetul. Va rog sa ma ajutati! Fundita!

Răspuns Câştigător
| AlexTheSpecialOne a răspuns:

Wifi nu are legatura cu internetul de pe cartela intri pe wifi doar can ai semnal wireless.Setarile telefonului le faci tot cu ajutorul catelei, eu sunt pe Orange le-am facut la *100# daca nu te descurici suni la 444 dai 2 pentru limba romana apoi 2 sau 3 pentru optiuni cu internet...gasesti acolo ce trebuie facut. Daca nici asa nu reusesti faci din nou acelasi lucru si apesti tasta 0 acolo vorbesti cu consultantii retelei si iti spun ei exact fiecare pas ce sa-l faci iti da mura in gura totul sau iti fac ei direct...pfff ma dor degetele deja laughing fundita plsss big grin