| bby1 a întrebat:

ar trebui sa imi pese de ceea ce cred cei din jur despre mine?

12 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Sincer doar de familie sa iti pese restul lasa-i sa vb

| Allyx3 a răspuns:

Depinde cine ce crede. Daca prieteni tai cred ca este ceva in neregula cu tine ar trebui sa iti pui semne de intrebare, de restul nu ar trebui sa-ti pese.

| CrissNico a răspuns:

Nu nu ar trebui!
Lasa-i sa zica ce or vrea si tu simte-te bine happy
Daca te "barfesc " ar trebui sa te simti importtant ca esti subiect de ediscutie laughing inseamna ca te invidieazahappy
Lasa-i sa zice ce or vrea, Da'i incolo! happy

| AnotherOne02 a răspuns:

NU.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Buna! Asa cum poate nimanui nu-i pasa ce spui tu, tie de ce sa iti pese ce spun ceilalti? De ce sa iti duci viata pe parerile celorlalti, de ce sa iti dicteze viata? Pentru ca in general parerile celorlalti face viata sa treaca mai repede! Deci, NU, nu trebuie sa iti pese!

| iSaidNo a răspuns:

Da-i incolo! Tu fa ceea ce-ti place si simte-te bine! Restul oamenilor nu mai conteaza.Arata-te indiferenta, si traieste-ti viata asa cum stii tu mai bine happy.
Bafta!

| BloodyDagger a răspuns:

Acesta ar fi cel mai stupid lucru posibil. De ce sa iti pese? Daca restul nu au altceva de facut decat sa te judece, inseamna ca esti o persoana importanta. Arata-le ca nu iti pasawinking

| GuUumitza a răspuns:

Trebuie sa iti pese ce cred persoanele importante despre tine! Totusi, sa nu iti astupi urechile la toate vorbele din jur. Asculta-le, analizeaza-le si abia apoi te hotarasti daca le primesti sau respingi. S-ar putea sa afli si adevaruri

| Lyra a răspuns:

Sincera sa fiu, NU! Am trecut si eu printr-o perioada de genu asta si crede-ma, uni o fac din frustrare si invidie, nu ii baga in seama.Probabil nu au ce sa faca cu viata lor si se leaga de a altora.Asa ca "dai pe mut"happy

| MasinutaCuBomboane a răspuns:

Nu ar trebui sa iti pese. Nu traiesti ca sa le faci pe plac oamenilor din jurwinking Prietenii tai mereu te vor apara de rautaciosi si nu ar trebui sa iti faci grijiwinking

| andreea8541 a răspuns:

Si eu ma intrebam la fel. Trebuie sa crezi doar in tine si sa nu iti pese decizia nimanui. Faci ce vrei in viata, esti liber. Daca persoanele din jur rad de tine. Nu ii baga in seama. Si daca nu poti sa faci asta. Raspunde-le mai mult si nu te lasa calcat in picioare. Nu, nu trebuie sa iti pese decizia lor, ci a ta happy.

| Keathus a răspuns:

Nu are rost. Ceea ce cred altii n-o sa-ti influenteze viitorul.Numai tu poti sa-l influentezi.Nu baga in seama ceea ce cred oamenii din jurul tau.Intotdeauna sa iei alegerea pe care o simti.