| alexandru135 a întrebat:

As vrea anime-uri de actiune in care protagonistul sa fie puternic,in afara de one punch man,naruto,bleach,hitman reborn,inuyasha, seria fate. Daca se poate sa fie anime-uri mai noi 2012-2015. Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei! ツ

Uite cateva recomandari :

1.★Garo honoo no kokuin
Il ador. Seamana cu Akame Ga Kill dar cu un sfarsit ceva mai bun.
Sunt destule lupte intre cavaleri *precum Incursio din Akame Ga Kill* iar protagonistul *Leon* detine cea mai puternica armura din tot anime-ul deci iti dai seama ca e op. (An 2014)

2.★ Aldonah Zero (2 Sezoane - An 2014)
Actiunea are loc in viitor, dupa ce oamenii au ajuns pe Marte.

In principiu anime-ul este facut de luptele dintre robotii martieni si oameni.
Inao si Slayne sunt 2 protagonisti puternici, unul reprezentant al pamantenilor iar celalalt al martienilor.
Ost-urile de Sawano adauga un + mare anime-ului. *muzica din fundal este faina*

3.★Aoharu x Kikanjuu (an 2015)
Chiar daca nu moare nimeni in acest anime... actiunea este destul de faina, mai ales ca protagonistul este o fata destul de ciudata dar qt in acelasi timp.

4.★Btooom (decembrie 2012)
Protagonistul este expert intr-un joc online cu bombe.
Seamana cu SAO.

4.- (am vazut ca am pus 4 de 2 ori dar nu mai schimb )★Boku No Hero Academia (An 2016)
Il recomand. Sezonul 2 o sa apara in curand. Personajul principal este slab momentan dar ai rabdare... merita.
Este cu eroi.

5.★Charlotte (an 2015)
Protagonistul este op af. Nu am cum sa explic fara sa dau spoil.

6.★ Kabaneri of the iron fortress (an 2016)
Seamana cu Atack On Titan *ps, daca nu ai vazut atack on titan atunci sa te uiti*

7.★Kyoukai No Kanata (an 2013)
Chiar daca are si romance in el... personajul principal este o chestie nemuritoare *extrem de puternica*.

8.★Irregular at a magic high school
Are magie, fete si un protagonist op care nu pierde niciodata.

9.★Mekakucity actors (an 2014)
Nu este cine stie ce actiune *este mai mult psihologic* dar imi place mult. Poti sa-l incerci daca vrei...

10.★Noragami (2014) - 2015 S2
Are de toate. Merita.

11.★Psycho pass (2012-2014)
In viitor oamenii sunt monitorizati dupa un anumit "coeficient de criminalitate".

Astfel politia isi poate da seama cine o sa fie criminal inainte de a se intampla crima. Akane este o inspectoare ce se ocupa cu inlaturarea tintelor cu un coeficient de criminalitate ridicat.

12. ★Rakudai Kishi (an 2015)
Putin ecchi...
Are sabii si un cuplu destul de dragut.

13. ★Rokka No Yuusha (vara lui 2015)
Personajul principal se autointituleaza "cel mai puternic om din lume".
Fiecare personaj important are o putere unica.

Vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

7 Deadly Sins. (2014)
Dragon Ball Z.
Dragon Ball Super.
One Piece.

| AyDawlfKittler a răspuns:

Deci tu ai vazut naruto si bleach si ai decis ca vrei mai multe mizerii din aceeasi categorie?