| PustoaicacuochiiCaprui a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri legate de prietenie, prietena mea cea mai buna ( mai bine zis sora mea ) a fost cu baiatul pentru care m`as omora, iar ea m`a ales pe mine, cu toate ca era indragostita nebuneste de el, m`a ales pe mine. Vreau statusuri de prietenie adevarata.

Si mai vreau statusuri de trecut, de amintiri.Ca imi aduc aminte cand il vad pe strada.Si il voi iubi nesfarsit, toata viata.

Multumesc mult. AAA si fundita.

v-am pupath!

Răspuns Câştigător
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Ai renuntat la iubire pentru prietenia cu mine si asta inseamna enorm pentru mine.love struck

Cand te vad pe strada mi-aduc aminte de noi...de tot ce`am caldit si s`a distrus apoi.sad

mi-ai dovedit ca imi esti prietena adevarata. Nu te-as da nici pentru lumea toata love struck

Cu tine mereu am fost la greu si orice ar fi noi nu ne vom desparti love struck

Am avut si probleme dar impreuna am trecut peste.Ii multumesc lui Dumnezeuu ca mi-a dat o prietene scoasa ca din povestelove struck

Prietenia noastra nu are egal nu te-as da nici pentru. cel mai mare miliardar love struck

( sunt compuse de mine pe moment :* sper sa-ti placalove struck)

4 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Soranaa a răspuns:

Nikoolleta sti ca te ubesk mai mult ca o sora.Sti ca nu vreau sa te pird din cauza unui baiat sh chiar daca eram indragostita de el.Uh il iubesti mai mult si nu vreau sa se bage un baiat un prietenia noastra.Tin la tine mai mult ca la o sora, esti parte din mine { parte din inima mea }.

Te ubesk sora mea Nikoolleta:X:X:X

| Hhsygfn a răspuns:

Prietenia este acel cuvânt frumos cu care femeile încep şi sfârşesc iubirea.
Iubirea? Ei bine, dacă sexul este dulce si moartea amară, iubirea este şi una, şi alta. Iubirea îţi va frânge mereu inima.

Prietenia este dorită de mulţi, dar oferită de puţini.
Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate învăţa la şcoală. Dar dacă nu ai învăţat ce înseamnă prietenia, înseamnă că nu ai învăţat nimic
Prietenia este... tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Dintre toate pe care înţelepciunea le oferă pentru a face viaţa complet fericită, cea mai mare este, desigur, prietenia
Ce-ar însemna o viaţă, o căsnicie, fără iubire, credinţă şi speranţă? Nimic. Iubirea poate fi durabilă, chiar veşnică, ea este focul care încălzeşte, dar prietenia este la un moment dat cea mai preţioasă, ea este cimentul care întăreşte zidurile iubirii şi-i asigură soliditatea, iar speranţa este lumina care ne călăuzeşte mersul, este steaua noastră, care străluceşte de când ne naştem şi ne conduce până apune şi ea.
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
Prietenia este firul de aur care leagă inima întregii lumi.
Prietenia este veriga de aur care leagă cele două capete ale lanţului, dar dacă un capăt este ruginit, lanţul este rupt. Aşa este prietenia... a doi oameni.

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri; o inimă în două suflete.
Dacă există o fericire pe pământ, apoi aceasta este prietenia.

Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

Ştiţi ce înseamnă prietenia... să fii frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini.

Prietenia este exprimarea sinceră şi fără rezerve a gândurilor şi simţirilor tale în faţa unei alte făpturi omeneşti, sinceritate totală şi dezinteresată în viaţa lăuntrică cea mai intimă, ca o încercare de retrăire în profunda simpatie a unei alte fiinţe omeneşti.

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

Prietenia este o plantă cu creştere lentă şi trebuie să îndure şi să reziste la şocurile adversităţii înainte de a fi îndreptăţită la acest apelativ.

Fericirea are o poveste care nu este povestea obişnuită; ea este confuzia memoriei cu uitarea: amintiri ale unor episoade atât de dense încât sunt şterse de însăşi perfecţiunea lor, încremenite într-o estompare veşnică...

| DeDe_2416 a răspuns:

Ea mi-a fost mereu aproape. zi si noapte... ea se uithaa la mine noaptea si zambea in gandul ei mereu zicea: Uithee ea, ea e prietena meahappylove struck