| MadyMadutza a întrebat:

Buna TPUhappy aseara am avut un vis, am visat ca mama mea tinea in brate un bebelus ( baiat). CE poate sa insemne asta? Am auzit ca sunt superstitii ca daca visezi un bebelus ii semn rau. CE poate sa semnifice visul meu? DAu Funda Plzhappy

Răspuns Câştigător
| Stefania_4825 a răspuns:

Bebelus inseamna oboseala dusa la deznadejde, necazuri.
Daca copilul era infasat inseamna bucurie, sanatate, fericire.
De obicei mama din vis indica o atitudine personala pe care imaginea mamei o reprezinta.
Funda?:*

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu am avut multe vise, eu de obicie cand visez ceva e SIGUR, se intampla cevawinking
Am avut 2 vise acum ceva timp, dupa sa petrecut o nenorocire cu 'viata mea '
Am cautat pe un site raspunsuri...
Oameni de acolo se ocupa cu magia alba, magia neagra, Wikka, demonologia si altelehappy
mi-au zis scurt, sa fiu mai atent pe viitor la visele melehappy

| agirll a răspuns:

Pai poate vei avea un fratior nu ii un semn rauhappyfunda?happy

| anyhylator a răspuns:

Necaz,rusine daca era tinut in brate. asta este tot ca poate era si altceva de bine, dar totusi bunica mea spune ca daca o fata viseaza un bebelus asta inseamna ca cineva te iubeste si vrea sa fii a lui.

| D4ny3l4 a răspuns:

Eu cred ca e doar un vis, adica cateodata pot semnifica ceva, dar poate e doar datorita subcostientului tau sau a ceva la care te-ai gandit in legatura cu un copil >big grin

| badoiu a răspuns:

Poate vei avea in fratior cine stie dar iti dau eu un sfat din propria experienta nu mai krede in superstitii