| Ciufiiiiiiix a întrebat:

Buna TPU sad astazi am auzit un coleg vorbind foarte urat despre mama lui cica : mama e o proasta, o urasc, sa dispara de pe fata pamantului etc...sad si am inceput sa plang
cum sa vorbeasca asa despre mama lui?
am inceput sa plang deoarece mi-a venit extrem de greu
sa aud aceste cuvinte pentru ca mama mea e plecata de 10 ani in Italia si nu o vad decat la camera web
si este extrem de dureros sa auzi asemenea vorbe despre cea care ti-a dat viata, eu mi-as da si propia viata pentru mama si el? el ai doreste moartea celei care i-a dat viata? sa fie fericit ca o are aproape sad
atunci cand va muri cum va fi? va regreta aceste cuvinte spuse la adresa mamei lui sad
intrebare : ce credeti voi despre acest copil? e frumos sa vorbeasca asa despre mama lui? sad

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ideea este că nu toţi am fost înzestraţi cu nişte părinţi buni sau răbdători, şi nu toţi am fost educaţi să-i respectăm oricum ar fi ei. Poate colegul tău a avut altercaţii cu mama lui, poate are probleme în familie, poate mama lui a aflat ceva ce a făcut colegul tău şi ar dori să-l aducă pe calea ce bună, orice e posibil! Faptul că el vorbeşte aşa poate fi pentru că nu o respectă, din diferite motive, este extrem de enervat pe ea şi crede că rezolvă ceva dacă o face în toate felurile în faţa unor străini. Evident că nu este frumos să vorbească aşa despre mama sa, dar până nu ştii ce e între ei, nu poţi să dai dreptate sau să critici. Unii nu îşi iubesc părinţii pentru că nimeni nu i-a învăţat cât de importanţi sunt în viaţă. Nu te poţi aştepta la toţi să fie ca tine, din păcate. Dar nu plânge din cauza acestor oameni, pentru că până la urmă, în general, ei au de pierdut! Spun în general deoarece există şi părinţi care îşi dau la o parte copilul, nu-l iubesc pentru că nu l-au vrut şi aşa mai departe. Cine ştie care e cazul lui...

| Liviu a răspuns:

Eu sincer as spune asta despre tata si nu la nervi,as spunea-o ca asa e laughingcand traiesti anumite traume,datorita unuia dintre parinti sau amandoi,cand iti distruge copilaria,cand te marchiaza si nu e alaturi de tine,ti se cam rupe de... chestia asta,intelegi scumpo?
si nu vorbesc din carti straine,vorbesc din experienta,ce nas da eu sa fie tata plecat peste hotare, sa fiu doar cu maicamea, sa scap dracu o data de el, e prea stresant, prea violent, asta ehappy

| wforweirdo a răspuns:

Poate să îți tot dea viață, și ce? Gândește-te că nu toți părinții sunt la fel, cine știe prin ce trece copilul ăsta de care zici tu, cine știe ce l-a făcut să zică asta. Asta dacă nu e un prostovan care o face pe maică-sa în toate felurile pentru că nu-i cumpără nu știu ce sau nu îl lasă afară.

| monochrome a răspuns:

Probabil a spus-o la nervi, toti avem astfel de reactii la nervi. happy

| LolaLollita a răspuns:

Nu e frumos, dar sunt si persoane de genul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il judeci. Probabil ca are motive intemeiate sa se comporte asa.