| Larisa1453 a întrebat:

Astazi,am fost si m-am inscris la liceu. Este un liceu de dificultate medie,la care,pe langa mine,au intrat super multe fete. Ele,sunt genul ala "fashion"... Si eu sunt,dar eu nu arat in niciun caz ca ele. Bine,sunt frumoasa (nu sunt narcisista).
Ce as putea sa fac sa arat ca ele?
Nu am acnee(decat vreo cateva cosuri,rareori),si am haine moderne,daca le pot spune asa.
Desi nu sunt "înnapoiata",din niciun punct vedere,si sunt ingrijita, si alte chestii de genul, mi-e frica sa nu fiu dată la o parte.
Repet. Ce pot face ca sa arat ca ele?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. De ce ai vrea să fii ca ele? De ce ai vrea să te schimbi doar ca să fii pe placul celor din jur? Nu lăsa și tu liceul să te schimbe în rău. sad Că apoi s-ar putea să-ți dai seama prea târziu. Părerea mea ar fi să rămâi tu însuți, să nu te intereseze părerile celor din jur și, stai liniștită c-o să fie și fete care-ți seamănă și cu care te vei înțelege. În liceu îți faci cei mai mulți prieteni dar ai mare grijă în ce anturaje te bagi. Eu una nu am prietene, de ce? Exact pentru faptul că nu am vrut să mă schimb în rău doar pentru a mă putea împrieteni cu anumite persoane care oricum mă trăgeau doar în jos. Și din cauza asta eu am evoluat mai repede ca restul. tongue Fi tu cea inteligentă și lasă prietenele care te influențează rău și te trag în jos. Ăsta a fost sfatul meu, have a nice day! happy

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu vrei tu mai bine sa nu te mai descrii cum crezi? Lasă i pe altii sa si dea cu parerea, oricum nu vei stii niciodata ceva sigur fiindca aceste atribuții sunt relative. Dacă nu suferi de narcisism, parerea mea e că ar trebui să uiți de colegele tale.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

De ce ai vrea sa fii ca ele? fii tu insuti sunt sigura ca ai sa gasesti persoane care sa te aprecieze si cu care sa te intelegi chiar daca nu esti "fashion"