| NixonRed a întrebat:

Astazi eram la scoala si in pauza ne jucam fotbal, un coleg si-a luat o minge in fata si m-am pus pe jos, nu mai puteam de ras, mingea a ajuns la vreo 5 m de mine si 2 colegi alergau dupa ea, eu eram inca pe jos iar un coleg s-a impiedicat de picioarele mele iar cel din spate, din reflex la impins, iar colegul si-a fracturat mana, intrebarea este, Sunt eu de vina? Va rog argumentati (am si martori 3 colege care se uitau la mine si au vazut faza)

Răspuns Câştigător
| extremeA07 a răspuns:

Nu, nu ai de ce sa te simti tu vinovat daca nu ai facut nimic. Asa li se pot intampla multora sa se impiedice de mine si sa isi sparga capul, dar ce vina am eu? Ei trebuie sa fie mai atenti. Nu esti tu stapan pe deciziile lor, ci ei sunt. Ei sunt cei care au grija de ei insisi. Daca tu nu i-ai facut niciun rau, chiar nu ai de ce sa te simti vinovat.