| missis16 a întrebat:

:X as vrea sa imi spuneti si mie cum sa ma bag in seama cu un baiat pe care il plac foarte mult, acesta fiind coleg cu mine de clasa.
acum sa va spun povestea: in prima zi de scoala, cand am intrat in clasa nu cunosteam decat 2 fete care mi-au fost colege si in generala, am observat colegul ce se afla in banca a 4. fiind foarte dragut la chip ne-am asezat in fata bancii lui. in ziua aceea l-am privit pentru prima data in ochi si am simtit acei "fluturasi in stomac". nu credeam in dragoste la prima vedere, nici nu stiu daca sa cred. nu am stat foarte mult la scoala in acea zi doar mi-am cunoscut dirigintele si am plecat. urmand apoi restul zilelor am incercat sa facem cunostinta doar era colegul din spate. am reusit am aflat cum il cheama si de unde este, dar nimic mai mult. noi in general nu prea vorbim, dar in orele cele mai plictisitoare ma mai intorc putin si il privesc in ochi, dar isi retrage privirea, o buna perioada nu m-am mai intors si am evitat si eu contactul vizual. intre timp eu i-am destainuit acest secret: ca imi place de colegul din spate unei colege care mi-a fost colega si prietena in generala, dar aceasta i-a spus lui. deci a aflat ca imi place de el. apoi o saptamana am devenit putin mai apropiati, si din greseala telefonul meu a ajuns pe mana lui si mi-a citit mesajele. eu vorbeam cu un alt coleg prin mesaje, iar acelui coleg ii place de mine si voia sa se combine cu mine. dupa ce mi-a citit mesajele sa departat de mine nu mai vorbeam si evita din nou privirea. acum recent am fost intr-o excursie in care din clasa nu am fost decat 4 baieti printre care si el si eu singura fata. in excursie a fost totul bine si frumos am vorbit despre lucrurile pe care le intalneam dar nimic mai mult. seara la cabana m-am imprietenit cu fetele din camera. acestea fiind mai mari stiau cum stau lucrurile in excursii adica putem sa facem ce vrem. asa ca ele si-au luat bere. si mi-au dat si mie. drept sa recunosc eu nu consum de obicei asa ca m-am ametit putin dar eram constienta de ceea ce fac. in schimb colegii mei s-au ametit si ei din mai multe beri. aflandu-ma in camera baietiilor cu ceilalti colegi nu am avut loc decat in patul baiatului pe care il plac asa ca m-am asezat langa el. ceilalti colegi au plecat la mine in camera la celalte fete si am ramas doar eu cu el. si el fiind putin ametit, a inceput sa se joace prin parul meu apoi ne-am imbratisat si apoi ne-am sarutat, chiar daca eram ametita imi aduc perfect aminte si am savurat din plin acele momente. a trecut si asta apoi am iesit cu restul colegiilor si cu el pe afara sa luam o gura de aer si ne-am plimbat, si ne-am revenit cu totii din ametealahee hee dar el insa nu ma mai bagat in seama. a 2 zi cand am ajus acasa muream de nerabdare sa il intreb daca a insemnat ceva acel sarut insa mi-a raspuns ca nucrying.
la scoala fara sa imi dau sema i-am spus prietenei mele ce s-a intamplat (prietena mea fiind cea care ma dat de gol ca il plac) iar peste cateva zile aud de la o alta colega ca bianca prietena mea a spus la cativa colegi ce s-a intamplat intre mine si alex. dar aste nefiind de ajuns sa luat de el sub forma de gluma cred ca m-a sarutat sau ceva de genul, nu am inteles prea bine, iar alex s-a rosit. acestea fiind spusele colegei mele.
la laboratorul de informatica uneori se mai aseaza langa mine sau chiar la calculatorul meu ca sa joace cs si am observat ca facem o echipa buna la rezolvatul problemelor.

acum dupa ce v-am spus povestea mea vreau sa imi spuneti cateva pareri, si as vrea totusi sa imi mai spuneti si ce anume sa vorbesc cu el. atunci cand vreau sa vorbesc cu el incep sa tremur, iar pe mess imi tremura si degetele si nu mai nimer nici tastele, iar la scoala cand il vad zambind simt ca nu mai stiu de mine.
mersi anticipat pentru raspunsuri :*

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| loving2008 a răspuns:

In ziua de azi toate ''boboacele'' se uita dupa baieti...am o intrebare:daca la 15 ani va uitati dupa baieti la 20 ce mai faceti? In loc sa va bucurati de viata de liceean va pierdeti timpul cu iubiri trecatoare.La varsta asta ar trebui doar sa cunosti baieti nu sa ai si relatii.
Viata trebuie traita pe etape:
0-14 ani copilaria.In ziua de azi fetele de 14 ani nici macar nu mai sunt virgine
15-18 ani adolescenta.Viata de adolescent inseamna cu totul altceva, nu sex.
De la 19 ani incepi sa te maturizezi, sa te gandesti la viitor

| DianaBlajovan a răspuns (pentru loving2008):

Îmi place răspunsul tău iar etapele vieții sunt corecte, dar aș vrea să te contrazic în legătură cu vârsta la care se sfârșește adolescența. La 19 ani ești încă adolescent. Adolescența se termină de fapt la 25 de ani. happy

| Iepurila a răspuns:

Puteai sa scrii mai la subiect. Nu am inteles mai nimic.big grin

| missis16 explică:

@loving2008 deci el e in clasa cu mine nu are 20 de ani... si in plus am avut prieten de la 12 ani. si nu vreau sex. decat poate dupa 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca am venit si eu sa te lamuresc daca tot m-ai chemat, oda asta e dragoste clarlaughing, am citit si eu intr un final! Sunt sigur ca colegul tau arata foarte bine de il iubeti asa mult smug, e cam naspa ca sta cu alt coleg laughing (sti tu despre ce zic)... E simplu, daca nu ii place de tine incearca sa l cuceresti happy zambestei...etc, trebuie sa plec bft:*

| gabiii_8082 a răspuns:

Deci loving 2008 du-te-n ***rolling on the floor
fata/baiat
esti prost/a
lol
la 15 ani nu ai voie sa ai gagic
?
eu am avut de la 12 anioh go on
ma lasa
jet.
si pentru tine.sunt de eacord cu iulia.fi putin indiferenta.:*

| IuliaEvelyn a răspuns:

Pai...incearca sa fii ceva mai indiferenta.asta merge intotdeauna.am trecut si eu printr-o poveste similara cu a ta, si prin indiferenta am ajuns sa fiu cu acel baiat, si el a fost si primul cu care am facut sex.si totul a mers asa cum mi-am dorit.baietii vor intotdeauna ceea ce nu pot avea.deci fi mai indiferenta, dar nu chiar exagerat.

mult succes