| kopotoru a întrebat:

Buna TPU azi am fost la munca prima data (primul job) parca a fost un cosmar, nu este vorba ca nu vreau sa muncesc ca acele persoane care stua si lenevesc toata ziua nu merita nimic dar pur si simplu nu m-am integrat simt ca nu este locul meu acolo mi-am luat carnetul de condus de 4 luni dar inca nu am destula experienta ca sa ma primeasca intr-un loc de munca pentru soferii, condusul e o traditie la mine in familie soferitul mai exact dar am zis pana mai capat ceva vechime sa merg si eu undeva la munca sa nu stau degeaba, deci am lucrat asa, ridicat halci de carne mari cam 1m una cam 10kg o bucata dusa la feliator dupa care apesi pe buton si in timp ce se feliaza faci si banda, o feliaza la 300gr o bucata si veneau forate rapid trebuiau aruncate in spate intr-o lada mare dupa care tot eu sa o aranjez sa umplu lada si sa o duc in alta hala odata a zbierat la mine seful de acolo spunand ca pana diseara trebuie sa car o tona de carne sa o fac sad Tineret nu am vazut pe acolo adica pustanii ca mine doar peste 30 de ani, oare este vreo problema cu mine? sau a fost mult prea mult pentru primul loc de munca, pur si simplu nu fac fata

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este prima zi, nu ai cum sa te interzegi inca!
Iti va lua cateva saptamani bune, ca sa te integrezi.
Nu-ti place munca, asa-i? dar este greu sa recunosti, daca din prima zi, strambi din nas.
O sa vina si soferia, in cativa ani, ca incepatorii abia acum invata sa sofeze, roi in soferie este nevoie de cei cu experinta.

| Lioana a răspuns:

Pare o munca care necesita multa energie. Daca simti că nu ai acea energie gaseste alt job mai potrivit pentru tine.