| SecretName1234 a întrebat:

Buna tpu.Cam catar costa o chitara?

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Pei costa ceva 500 600 700 si ->... poate mai mult si mai ieftin parca dar depinde si ce fel de chitara vrei, daca chiar esti interesata sa inveti sa canti la o chitara no sa fie greu, trebuie sa-ti placa chitarile clasice[spaniole] pe aia se invata cel mai usor pentru ca are griju mai lat putin decat la cea acustica sau electrica, si sunetele difera, la fel si coardele, dar mai bine sa te interesezi la un profesionist un instructor inainte. te duci il intrebi asta, si ii ceri informatii si detalii dar daca vrei sa-ti cumperi chitara nu te du singura sa iti cumperi, du-te cu un profesor de muzica sau intructor muzical care sa stie sa aleaga ceva de calitate sa nu te trezesti ca ti se rupe in timpul practicarii coarda :d

| StefyLoVy a răspuns:

Eu am o chitara si a costat 500-800 lei daca vrei buna daca vrei sa se strice repede vreo...300.

| ada31 a răspuns:

Chitara clasica este in jur de 150-200lei de la magazine cu obiecte muzica