| andreea96_7640 a întrebat:

Cat imi iese medie la romana da ca am notele: 6, 6, 7 si 4 in tezacrying( funda!

18 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Iti iese media 6.

| Twp3w a răspuns:

Iti iasa 5.75 adica iti trece 6! :*:*:*:*

Fundaa?:X

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai iti da 6 straight face

| anonimsiatat a răspuns:

5.75 prin rotunjire 6.

| Deea3 a răspuns:

Media se face in felul urmator:aduni notele din oral le imparti la cate sunt inmultesti cu 3 +nota de la teza si rezultatul il imparti la 4
Nota:Nu se rotunjeste nota! decat raspunsul final adica sa vezi cat iti iese media.
Si iti iese 5, 75 adica 6. Sper ca te-am ajutat. funda?

| condreavaly a răspuns:

6 si ceva mic

| Elenna219 a răspuns:

5.16 macar e nota de trecere straight face

| dezireh a răspuns:

Iti iese 7.45 cred, funda?big grin

| Muresan_6009 a răspuns:

5.75 adica 6tongue

| Didiuxx a răspuns:

Buna! Iti iese 5.74, dar ar mai trebui sa te asculte ca sa ai macar 4 note in oral.

funda?

| Delisha_4359 a răspuns:

5,75 adica 6 big grin

| NiiiaaRawwr a răspuns:

Iti iese media 5.75 adica 6

| PetLover a răspuns:

Bune iti zic eu si cum se calculeaza:se face med aritmetica la note fara teza apoi cu rezultatul se inmulteste cu trei + teza apoi rezultatul se imparte mereu la 4 indiferent de note asta e regula deci iti iese 5.75! sper ca te-am ajutat

| toffyxx a răspuns:

5.74

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate teme iti faci pe Internet nu e de mirare... Dupa ce ca nu esti in stare sa inveti mai si te plagi...

| nick_3463 a răspuns:

Iti iese 6sad

| byby_9964 a răspuns:

5.16

| mady_7860 a răspuns:

Iti iese 5.75.