| all3yram a întrebat:

caut si eu niste statusuri despre viata si nu prea gasesc, puteti sa ma ajutati si pe mine va roooog...:*

Răspuns Câştigător
| Emanuela_9231 a răspuns:

1.Nu este lucru înţelept să spui: "voi trăi"; viaţa de mâine este prea târzie – trăieşte azi.
2.Nu contează unde te afli numai să trăieşti, să trăieşti, să trăieşti! Oricum ar fi viaţa – dar să trăieşti!
3.Nu contează cât trăim, ci cum trăim. Adaugă viaţă la ani, nu ani la viaţă.
4.Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi.
5.Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.
6.Viaţa este o succesiune de momente. A îl trăi pe fiecare înseamnă a reuşi.
7. Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.
8.Secretul unei vieţi pline e să trăieşti periculos.
9.Marea taină a existenţei noastre nu constă în a trăi, ci în a şti pentru ce trăieşti.
10.Trăieşte ca şi cum ai muri mâine. Învaţă ca şi cum ai trăi veşnic.1.Viata nu e decat o fuga de moarte, dar de fapt, fugind, ne indreptam spre ea.
2. Abia atunci cand voi muri…voi avea certitudinea ca am trait.
3.Viata trebuie respectata, atata timp cat te respecta si ea.
4.Viata este un nimic inestimabil intr-un intuneric primejdios.
5.Viata e scurta, iar daca nu putem sa o lungim, macar sa o facem lata.
6.Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, rade necontrolat si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti!
7.Zambeste atata timp cat poti, poate vor exista momente cand vei vrea sa zambesti si nu vei putea!
8.Intelept este acela care a reusit sa inteleaga ca totul este de neinteles.
9.Traieste-ti viata caci mort vei fi mult timp.
10.Viata seamana cu o poveste, ceea ce e important nu e lungimea ei, ci valoarea ei!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mihaitza87 a răspuns:

.Toata lumea isi planuieste ziua de maine, dar ziua de maine nu ii este promisa nimanu

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!