| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa scriu daca mi se cere semnificatia unui titlu? Am citit ceva pe net,dar nu am inteles mare lucru, asa ca as avea nevoie de un raspuns ceva mai clar.Multumesc.Funditawinking

Răspuns Câştigător
| StefaniStefiii a răspuns:

Explicatia titlului:la propriu, figurat, cum este din punct de vedere gramatical, de scris alte figuri de stil asociate cu titlul + de explicat.

1 răspuns:
| Andwta a răspuns:

Salut! Trebuie sa scrii ce intelegi tu din titlu. Daca vrei sa il intelegi ar trebui sa stii povestea. lecture etc. Si sa zici dic ce este alcatuit titlu : subst., adj, si tot asa. Ce se petrece in lectura aceea trebuie sa scrii. Sperc ca te am ajutat putin! Ciau.