| Detecandy a întrebat:

Ce ati face daca parintii tai nu mai cred nimic din ceea ce spui si vor sa te duca in alta tara sa inveti acolo, desi tu nu vrei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai iti vor binele si se gandesc la viitorul tau, de aceea vor sa faca lucrul acesta.In Romania, indiferent de studii, viitorul este incert.In strainatate sansele sunt mult mai mari,mai ales in cazul in care ai si studii, sa ai un loc bun de munca, platit corespunzator.In plus,in unele tari, studiile facute in Romania nu sunt recunoscute, acesta fiind un motiv in plus pentru care vor sa inveti acolo.Si,ca sa raspund, practic, la intrebare; eu chiar mi-as dori sa-mi continui studiile in strainatate.Incearca sa accepti decizia parintilor tai, mai tarziu nu vei sti cum sa le multumestihee hee. Chiar daca iti va fi greu la inceput, te vei obisnui mai repede decat te-ai astepta.Numai bine.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai posibilitatea asta nici să te mai uiți înapoi, ce lași aici, în țară. Acolo, ai viitor!
Părinții te iubesc.
Pa, pa.