| iulioara a întrebat:

Ce este balul bobocilor? Cand se organizeaza si in ce consta el?

1 răspuns:
| PrincessSophie a răspuns:

Balul bobocilor este o petrecere care se da la liceu si la care participa "bobocii" de clasa a 9-a. Se face concurs intre fete si baieti, apoi se alege cea mai buna fata, care va deveni "miss" si cel mai bun baiat, care va deveni "mister". Miss'u si Misster'u sunt alesi de un juriu, care e format din profesori ai liceului, iar acestia sunt alesi in urma unor probe care sunt facute de organizatorii balului, care de obicei sunt elevii de clasa a 12-a.