| andreealc345 a întrebat:

TPU! Ce inseamna "hwzz u"? Am primit un asemenea mesaj si nu stiu ce inseamna...

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

M-am uitat pe net putin si se pare ca are un oarecare sens mesajul primit de tine.
Un exemplu e aici: http://www.meritnation.com/discuss/question/1562400

Ar insemna ceva de genu "How are you?", deci un "Ce mai faci?".
"hwzz"- "hw" vine de la "how" iar "zz" ar veni de la "is" dupa parerea mea
"u"- prescurtarea de la "you"

:| cam asa ceva.

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca vrea sa fie : ''How'z you?''
'z-ul acela inseamna ''iz'' (is). Cam ciudate toate prescurtarile astea. zici ca sunt scumpe literelelaughing.
A, traducerea cred ca o stii si tu happy. (Cum mai esti? sau Ce mai faci?)
O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat