| elleneS a întrebat:

Buna TPU.ce parere aveti despre proverbul"daca nu risti nu castigi".
sa va spun povestea meu:iubesc un baiat care e fiul primarului.nu am vorbit in viata mea cu el si il plac.il am prieten doar pe facebook dar nu stiu daca sa-i scriu ca imi place de el(sa ii las mesaj).nu ma intereseaza ca e fiul primarului dar are doar prieteni din astia care nu saluta si chestii.mi-e frica sa nu le povesteasca si aia sa-si bata joc de mine sau sa isi bata el joc de mine.ce sa fac? funda:*

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

As incerca sa ma apropii de el, sa incepeti o prietenie, si de acolo sa ii spui ceea ce simti pentru el. Daca nu risti, nu vei sti niciodata daca intr-adevar ar incerca sa aiba o relatie cu tine, sau nu. Si mie mi-a fost frica sa ii spun ceea ce simt prietenului meu pe vremea cand l-am cunoscut, dar am trecut peste frica asta si acum suntem impreuna de aproape 3 ani (sunt fata). Eu zic sa incepi sa vorbesti cu el pe Facebook, amici... si sa ii spui ceea ce simti.Sa nu iti fie frica de nimeni! happy Bft, sarbatori fericite.

4 răspunsuri:
| GummitsaxXx a răspuns:

Incearca.Da nu ii zi din prima..Bagate in vorba cu el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e vorba doar de atractie fizica. Mai intai vorbeste cu el, daca e posibil cateva saptamani apoi spune-i ca il placi, altfel il vei speria laughing

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,elenacaly.In primul rand, proverbul pe care l-ai mentionat tu mai sus este adevarat in unele situatii, si difera in alte situatii.In situatia ta, nu stiu cum sa zic, cred ca proverbul asta nu se potriveste.Eu,acum cateva luni sau un an, m-am dat la un baiat pe facebook(era din scoala mea), spunandu-i ca e cel mai dragut baiat din scoala.El era si foarte popular, avea vreo 2000 de prieteni pe facebook, si il cunostea toata scoala, plus alti prieteni, colegi de ai lui si nu mai stiu eu cine.El a postat pe facebook convorbirea dintre mine si el, si deci toata lumea a vazut-o.In momentul de fata, convorbirea aia are peste 600 likeuri, are extrem de multe comentarii.Si,ce crezi? Toata lumea a comentat ca sunt o distrusa,o proasta, o tampita, o mare tupeista, curva, o obsedata de acel baiat...Toata scoala a aflat, si in fiecare zi toti copiii din scoala isi bateau joc de mine si chestii de genul asta.Eu am plans foarte mult din aceasta cauza, mi-a fost rau, am facut febra de la atata plans.Si totusi, acum, acel baiat e la liceu, ca eu i-am zis ca imi place de el cand eu eram clasa a 5a si el a 8a.Mi-a fost extrem de greu,si din acea zi am zis ca nu mai spun niciodata niciunui baiat ca il plac,fie "face to face"(fata in fata), fie pe mess, facebook, twitter, TPU si nu mai stiu eu ce site-uri si ce minuni.Si nu am mai facut de atunci ceva de genul,nu vroiam sa ma fac de ras din nou,plus ca baiatul acela nu ma placea,avea deja iubita.A fost complicat.
Ei bine,acum nu stiu,eu ti-as recomanda sa nu te dai la el,gandeste-te si tu,e fiul primarului,si daca ii zici ca iti place de el pe facebook/mess/fata in fata,vei avea mari probleme,probabil el va crede ca esti o obsedata de el, o curva, si poate te vei face de ras!
Acum nu stiu, faci cum vrei, dar eu zic sa nu te dai la el.Doamne,sa nu pateasca nimeni ce am patit eu, ca vroiam sa imi sterg si contul de pe facebook, ca nu mai suportam dilema asta, asa ca ai grija ce faci, sa nu faci vreo prostie!

| Resurrection a răspuns:

Un proverb care iti da vointa de a face lucruri marete.happy