| AlyGreenEyes a întrebat:

Ce porecla ar fi potrivita numelui 'Alexandra'?

19 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Pai nu stiu care se potriveste mai exact, dar iti pot da cateva exemple.
Anda, Anduta, Ale, Alexa, Alexis, Xuta, Alexuta, Aly, Andra, Xanda, Xandra.
Si eu ma numesc Alexandra, si mi se zice Anda, Ale sau simplu, Alexandra.

Toate cele bune!happy

| Jessica a răspuns:

Pe colega mea de clasa o cheama Alexandra. Stiu cateva porecle cum ii zicem noi:
Alegra
Alehandra/Aleandra
Alla
Alle
Alex

cam atat.

| YoYo a răspuns:

Alecsa

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Ale, alex, andra, alexa, atat stiu euhappy sper ca ti-am fost de ajutor fundoi?

| Pau a răspuns:

Ale, Alex, Alexia, Ally, Anda/Andra, Alexis(Alecsis), lexu, Xutza`, Xandra.

(nu imi dau seama daca tu ai avut nevoie de fapt de prescurtari sau nu)
Sper ca te-am ajutat >big grin

| bogdan74688 a răspuns:

Sper sa nu repet, dar cateva ar fi Aleksu' / Ale / Aleksa / Alexy

| lucian a răspuns:

Altex

| Yryna14 a răspuns:

Alex
Aly
Less
Lexy
Lexa
Aless
Less`u
Lex`u
Alexica
Lexuletz
Lessuletz
Lexale(asa ii zicem unei colegelaughing)
atat am pe momentbig grin

| XLittleGirlX a răspuns:

Ar putea fi zic si eu din romana in spaniola alejandra si se citeste alehandra

| Ellynna a răspuns:

Buna
Alle
Allexa
Alex
Andra
Ally
Andry
Allys
Alleea
Exxa
Funda?

| cssandreea a răspuns:

Bunaaa kiss!`
Pe prietena mea cea mai buna. o cheama Alexandra! :X.happy
Eu ii spun Lexu`happy nu stiu, dc. dar imi place, si ii place si ei happy! "Lexu" e la moda laughing) si e draguta happy vine de la Alexu`.happywinking
Ar mai fi si alte variante:
-Alexu`
-Alexa
-Alex
-Aly happy
-Lexa happy
-Allle :X
Cam atatea stiu happywinking
Sper ca te.am ajutat happy kiss

| MeGeorGiAnna a răspuns:

Alexa, ale, alecsutza. alessutsa

| Diana_3268 a răspuns:

Lexi

| Nicoletaa_9278 a răspuns:

Lecsa.Lecsuu.Lecs.Alecsa sau aceleasi cu x in loc de cs big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ale, Alex, Alexa, Xandra, Andra, Ali (Alix), Aie, Lex (Lexie, Lecs, Lexuu, Lecsiee, Lix). sunt mai multe derivari... alexandra-andra-dra-dru. (de exemplu) sau Alexa-exa-exy sau ceva de genul.Trebuie sa ai doar putina imaginatie. Felicitari ca ai un nume cu multe posibilitati de porecle.

| Zuzix_3861 a răspuns:

Buna! Cred ca cea mai folosita porecla la acest nume este "Alexa", dar mai sunt si alte porecle : Ale, Lexa, Andra, Alexutza etc.

| SOroS a răspuns:

Corp de Butoil; Rata; Fata D KoZonak cu nuka.

| Silviu_4189 a răspuns:

O porecla pentru numele Silviu pls :*

| coolgirlsys09 a răspuns:

Buna! Uite:Leea, Ale, Aly, Xandra, Sandra, Andra, Alex,:X:X::XSper ca iti sunt de ajutor