| georgexxl a întrebat:

Buna TPU cind deschid calculatorul imi apare un bener
notificaciones del programa de venajas de windowos original (wga) cum pot ca sa fac sa sacap de acest mesaj

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti spune in acel bener ca -> Copia de windows nu este originala!
http://cucasa5646.files.wordpress.com/2009/08/copia_windows_falsa.jpg

Ca sa-l elimini urmeaza pasii:
1 - Porneste Windows în "Safe Mode" (tasta F8)
2 - Apasa tasta "Ctrl + Alt + Delete" si inchide procesul de "wgatray.exe"
3 - Şterge fişierul wgatray.exe din C: WindowsSystem32
4 - Du-te la Start, Run şi tasteaza "regedit.exe" şi da OK
5 - Uita-te dupa "HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREmicrosoftwindowsNt currentversionWinlogonnotify" şi şterge dosarul "WgaLogon" (făcând clic dreapta pe butonul mouse-ului şi apoi da clic pe Ştergere)
7 - Du-te la "My Computer" şi pe unitatea (C:) da clic dreapta pe butonul mouse-ului pe folderul "Windows" şi selecteaza "Căutare", tasteaza în fereastra de căutare "WGA *.*"
8 - Dupa ce s-a terminat procesul de căutare, elimina toate fişierele găsite.
9 - Reporneste Windows în modul normal
10... Enjoy!