| BoOoMbOnik a întrebat:

Cine imi poate spune cate calorii are o portie de supa de legume si piept de pui? Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DoodleEver2 a răspuns:

Daca un piept de pui fara piele (aprox:200g) are in jur de 126 calorii si o supa de legume care contine doar legume fara fidea are 9 calorii ( o supa cu zarzavat si fidea are in jur de 132 calorii )
De aici poti calcula si tu si vei vedea cate calorii ti-a dat dar ai grija ce fel de supa ( cu sau fara fidea ) si daca ai mai adaugat garnitura la piept
te poti folosi de acest site http://www.miresici.ro/f19/2200-lista-calorii-pentru-un-regim-sanatos/
sper ca te-am ajutat papa o zi buna