| TeoPink3 a întrebat:

Cum este la Liceul "Vasile Alecsandri" din Iaşi?
Este greu? Profesorii sunt duri/exigenţi?
Este oarecum un colectiv prietenos şi cu elevi ok?

Mulţumesc anticipat!;*:*:*:*

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Are Facebook

| Ara997 a răspuns:

E un liceu bun, nu e stresul de la racovita sau national si nici figurile de la negruzzi. e cam dupa eminescu.

| 4StarLight a răspuns:

Nu se compară cu Național sau Racoviță, poate acolo se învață carte dar este un stres foarte mare, la Alecsandri poți fi mai detașat, te încurajează să te implici în diferite proiecte chiar și extrașcolare. Pentru mine profesorii sunt mai mult decât OK, îmi plac foarte mult, sigur că sunt unii și mai afurisiți dar per total sunt geniali, au răbdare. Colectivul nu știu cum este, depinde de fiecare clasă, din experiența mea sunt destul de echilibrate și am colegi foarte prietenoși, sociabili dar unii care sunt și foarte retrași.Dar școala este una foarte bună! happy