| micheilla a întrebat:

Cum pot deveni mai tupeista adica am tupeu in unele lucruri, dar sunt foarte rusinoasa si nu mai vreau sa fiu, vreau sa fiu mai indrazneata! Ma puteti ajuta?! Multumesc fundita.

Răspuns Câştigător
| DhEnNu a răspuns:

Buna!
Uite tu ar trebui sa te gandesti nu nu is rosinoasa! gandeste-te ca nu faci nimic cu rosinea.Nu rezolvi nimic.Fii indraneata.Fii puternica! gandeste-te ca esti curajoasa si indrazneata!
Nu ca daca te intreaba un baiat''Buna ce faci?" Tu cazi in pamant de rusine! Fii curajoasa ii spui'' Bine tu?"
Sau niste fete isi bat joc de tine si spun " uite la aia cum e imbracata sau uite aia nu stie''
Tu raspunde nu conteaza ce e pe dinafara caonteaza ce e pe dinauntru sau macar eu nu imi bat joc de fete care nu`s asa ca voi'' sau ceva de genu!
Succes!
Fii curajoasa din nou!

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Aici totul depinde de tine de ce iti impui sa faci, depinde de increderea in tine, sa te deschizi sa fii mai maleabila in relatiile cu ceilalti, sa comunici, sa iti impui punctul de vedere! Tate aceste te vor transforma te vor face sa devii mai indrazneata, plina de tine, cu mult curaj! Scoate din crapacea ta tot ce ai acolo, fa sa fii cunoscuta de cei din jur deschide-te si vei vedea ca fara sa vrei te vei schimba! multa bafta!

| Madokachan a răspuns:

Degeaba zicem noi ce zicem, asta depinde doar de tine. Tu trebuie sa-ti impui reguli singura. N-are niciun rost sa zicem "Nu mai fi asa, asa, asa..." Depinde totul de tine. Succes kiss