| Lsksm a întrebat:

Bună TPU!
Dacă sunt la proful real și vreau să mă transfer la un liceu cu profil vocațional (arte), înafară de notele de la probe mai contează mediile cu care am terminat semestrul la profilul real sau nota de la purtare?
Menționez că s-ar putea să am nota la purtare 9 din cauza absențelor...credeți că pot intra la arte?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la liceuld e arta si interseaza-te care sunt conditiile de transfer de la ei si daca au locuri si te pot primii.
In principiu, trebuie sa dai niste probe de talent sau aptitudini, care-s eliminatorii, dupa care se uita la mediile de intrare la liceu, care trebuie sa fie, egale sau mai mari deact a ulimului intrat. Evident ca se uita la situatia scolara si la faptul ca ai sau nu bube in cap, pentru ca absentele alea, chiar pot spune despre tine ca nu esti un elev serios.