| Dya_2387 a întrebat:

Dau funda +vot! nu stiu daca am ales bine categoria. vreau sa fac niste poze in grau de pe un teren(deal, ses etc) si imi este frica de serpi.serpii se ascund in grau? funda!

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

Da, se poate sa mai dai de serpi, dar cei care sunt in grau nu sunt veninosi, si fug atunci cand te apropii! Vreau sa iti spun ca in grau poti sa mai dai de mici insecte si soricei.NU-TI FA GRIJI! nu patesti nimic

8 răspunsuri:
| Nam a răspuns:

Raspunsul este 99% NU. si ori cum daca ar fi vreunul in jurul tau. vibratile si zgomotul l-ar gonii deoarece ii s-ar face frica. :p Deci stai calma si fa cate poze vrei tu big grin sa ne arati si noua smug Funda?batting eyelashes

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Stai linistita ca in Romania nu prea sunt sherpi, nu-ti fie frica ca nu o sa dai de nici un sharpe.
Sper ca te-am ajutathappy

| EuEduard a răspuns:

Unii se ascund si in grau dar depinde si de zona unde vrei tu sa mergi ca in majoritatea zonelor din Romania serpii nu sunt veninosi, si oricum nu te musca deoarece cand aud zgomot ei fugwinking

| Deea_3807 a răspuns:

Da uneori se ascund dar sunt foarte mici si nu musca...si uneori mai se ascund pe acolo soareci de camp...(e din proprie experienta)rolling on the floor

| pedobear a răspuns:

Hehe. Nu. Serpii se ascund sup pietre de cele mai multe ori sa stea la umbra. Dar fii linistita ca lor le e mai frica de tine decat tie de ei.

| Dya_2387 explică:

Sunt din iasi daca conteaza intr-o comuna Letcani big grin

| 2341234567 a răspuns:

Nu.Deoarece se spune ca graul este chipul maicii domnului.Stai linistita ca nu sunt serpi acolo. funa:*

| Pisicuta2 a răspuns:

Buna! Da in grau se mai ascund serpi, dar nu iti face griji serpii care se ascund in grau nu sunt veninosi.