| downtoearth a întrebat:

E posibil sa mori daca nu faci treaba mica?

Răspuns Câştigător
| Oanarry a răspuns:

Da este posibil.
Tycho Brahe a fost unul dintre cei mai importanti astronomi danezi ai secolului 16. Descoperirile lui au stat la baza teoriei gravitationale.

In secolul 16 a te ridica de la masa inainte ca toti ceilalti sa termine de mancat era considerata o mare insulta. Aflat la un banchet, dupa ce consumase o cantitate infioratoare de alcool, dintr-un exces de politete Brahe nu s-a scuzat pentru a merge la toaleta, cu toate ca nevoia ii dadea ghiont. Vezica avea sa i se blocheze, lucru care a dus la moartea sa, 11 zile mai tarziu. Exista totusi zvonuri cum ca Brahe a murit de hiponatremie si nu de blocaj renal.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, gandeste-te cate toxine raman in corp daca nu elimini urina straight face

| UNcopac a răspuns:

Da

| ParadoxRO a răspuns:

Normal așa ar fi, ți se sparge vezica urinară in tine dacă ții în tine
http://www.despreboli.ro/......a-noaptea/

| DincoloDeNori a răspuns:

Du'te pishate! laughing
Da, e posibil tongue