| Jorah a întrebat:

Buna TPU.
Fumez de 2 ani, si am 14 ani. Iar astazi m-am lasat definitiv, am rupt tigarile care le mai aveam si nici nu mai am de gand sa bag asemenea prostii in gura. Ma simt mandru ca am putut sa ma las.
As putea sa patesc ceva? Dati-mi niste sfaturi ceva, cum sa imi 'repar' plamanii.

Funda + Vot. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Liviu4you a răspuns:

Doar stai departe de fumul de tigara, plamanii tai se vor 'repara' singuri in timp.See, plamanii sunt alcatuiti din foarte multe celule, la fel ca orice alt organ. Celulele, pentru a supravietui, se divid, iar cele noi le inlocuiesc pe cele vechi. Astfel, in aproximativ 2-3 ani vei avea niste plamani 'noi'. Sper ca ti-am fost de folos!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Felicitari pentru ca ai avut puterea sa te lasi de fumat, de patit nu vei pati nimic, probabil vei lua vreo 2-3 kg in plus

| FemeiaPisică a răspuns:

Plamanii nu ii mai poti ''repara'', dar bine ca au fost salvati. Felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna alegere, se vede ca esti destept.
Bea mult lapte si vara mananca multa lubenita, ca te ajuta.
Mergi la farmaciile naturiste si intreaba de bauturi speciale pentru asa ceva.

| Antoniacopiluța a răspuns:

In primul rand, bravoo, ai facut o alegere foarte buna, dar incearca sa stai departe de tigari si sa nu te mai apropii de ele, poate ca plamanii tai sunt mai sensibili si nu se mai pot "REpara" dar daca nu "cedeaza" asa usor este ok.Sarbatori fericite!>

Răspuns utilizator avertizat