| RamyF a întrebat:

hmm am avut un vis aseara, ciudat din punctul meu de vedere, cel putin nu am mai visat asa ceva!
Inainte sa ma pun in pat am simtit o oboseala teribila, cu toate ca ziua fusesem destul de odihnita si chiar nu este genul meu sa dorm devreme. M-am pus in pat si in 10 secunde am adormit(de obicei stau cate o ora pana adorm), am avut mai multe vise scurte si dupa fiecare ma trezeam, ma uitam prin camera si adormeam la loc.Acele vise nu cred ca au o importanta foarte mare, erau scurte fragmente din viata mea reala)insa ultimul vis a fost ciudat.Am visat ca eram pe un pod de roca rosie, nu se vedeau capetele si de o partea si de alta era hauri foarte mari.Am vrut sa fug pe acel pod insa am cazut, m-am prins cu mana de marginea sa, dar se transforma in nisip si am cazut, dupa care m-am trezit... da nu in viata reala ci intr-un alt vis, adica eu am visat ca dormeam si ca visam, in fine ciudat, m-am trezit tot pe un pod asemanator numai ca visul precedent fusese in ceata si mai intunecat, asta unde ma trezisem acum era clar, tot pe un pod, la fel, numai ca eram jos si stiu ca am zis "ce bine ca a fost numai un vis" dupa care am adormit, in timpul asta am vazut negru, cand de o data am avut aceeasi senzate de cadere in gol, am deschis ochii si chiar cadeam, mi-am dat seama in vis, ca asta nu mai e vis ca primul si ca eu chiar cad, simteam tensiune si tristete, ma gandeam ca mama mea va veni pe acel pod si nu va stii ca eu am cazut, ca am murit si nu va stii niciodata unde sunt, simteam ca nu o sa ne mai vedem niciodata, nu m-am gandit ca mai exista viata dupa moarte sau ceva, pur si simplu acelea era sfarsitul pentru. eternitate, atunci am simtit tristete in vis mi-a venit sa plang, haul in care cadeam era foarte adanc si ma gandeam daca o sa simt durere cand ma voi izbi sau daca voi muri pe loc.Nu am apucat sa vad asta pentru ca m-am trezit in realitate, stiu ca imi batea inima destul de tare, apoi nu am putut adormi decat pe la 5 dimineata(sa zicem ora mea normala de somn) si nu am mai visat nimic.In schimb m-am trezit obosita si destul de ingandurata!
Aveti idee ce naiba inseamna asta? Nu am visat pana acum ca visez in vis! eu de obicei nu visez sau poate visez si nu imi amintesc, am visat o singura daca dupa ce a murit strabunica mea, D-zeu sa o ierte, ca stateam cu ea de vorma, stiind ca ea este moarta, eram bucuoara ca o vad si ea la fel, nu ne mai vazusem de multa vreme si stiu ca ii spune de verisoara mea pe care nu o stia si era foarte fericita si luminoasa la fata, eram intr-o camera foarte intunecata si contrastul era mare dinte ea si intunericul acela. Va rog, spuneti-mi parerea voastra, daca vi s-a intamplat si voua sau ceva!

Va multumesc!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai multe informații găsești pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| andreutza99 a răspuns:

A fost un vis ciudat si verisoara mea a avut un asemenea vis de curand iar acum a cazut de pe un pod bine recunosc si ea era bleaga ca nu se dadea mai departe de bara aia si nu stiu cum a cazut doamne ajuta acum este bine

| RamyF explică:

*vorba;*bucuroasa*; spuneam*(scuzati greselile de scriere, este din cauza ca nu mai ma uit la tastatura cand scriu si ma grabesc). Va multumesc si scuzati categoria!

| iöиi a răspuns:

E putin bizar...
daca nu te simti bine.ar trebui sa consulti un psiholog big grin

| MajoretahaAngel96 a răspuns:

Eu creed ca esti plina de ganduri, ar trebui sa faci ordine in vitza ta, adica rezolvati anumite probleme emotionale sau daca esti certata cu parinti sau altcineva impacate cu ei. mi s-a intamplat si mie o dat sa visez ca visez era din cauza problemelor emotionale. Sper ca team ajutaat.big grin

| zմzմツ a răspuns:

Nu vreau sa te speri dar chestia cu cazutul de pe pod nu este in regula... s-ar putea sa dai de un negaz. fii atenta in jurul tau si la cei din jurul tau.si eu am avut adesea vise ciudate chiar groaznice... poti dupa ce visezi astfel de lucruri sa iti zici tatal nostru in gand eu asa fac si ma ajuta.straight facemult noroc si ai grija

| THC26 a răspuns:

Si eu visez cateodata asta... Visez ca sunt in cadere de pe o prapastie si parca chiar simt ca m-as arunca. C-am ciudat acest "fenomen ". Si eu m-am gandit la fel ca tine " ca voi muri pe loc sau voi simti durerea " si dupa ce ma trezeam ma simteam cel mai fericit om din lume ca eram acasa in patul meu happy

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Si eu la fel! Am vise de genu asta. odata am visat ca fugeam de moartea laughing mno si eu am senzatii cand dorm si chiar cred ca cad e tare ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In visul acela cu bunica ta.am avut un vis asemanator doar ca era cu bunicul meu D-zeu sa il ierte.Eram la o masa cu familia, toti erau bucurosi, eu stateam exact langa bunicul meu, am stat putin pe ganduri si l'am intrebat cu zambetul pe fata daca el nu a murit? el s-a uitat la mine si a spus ca nu.atunci l-am luat in brate.eram foarte fericita. apoi m-am trezit.mi s-a parut un vis ciudat.m-am gandit toata ziua la el.oh go on

| RamyF explică:

Va multumesc pentru raspunsuri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic, trebuie sa fi... sa zicem putin,, inapoiat'' sa crezi ca ti se va intampla ce ai visat.
Ai auzit si tu de expresiile,, in visele tale'' sau,, asa ai visat az'noapte?''
Astea cu visele ca e semn rau si toate tampenile sunt chesti din cele mai vechi timpuri inventate desigur de om, ca sa-si bata joc de altii, si vad ca au reusitlaughing.
Nu te speria visele nu sunt semne ci proiectia stresului si a tutoror actiunilor tale in subconstient, dar pot fi si alti factori cum ar fi alimentatia.
Si inca o propozitie si am terminat,, Prostu crede tot ce aude, desteptul cerceteaza!''.
Reflecteaza la fraza asta si ai sa vezi ca tot ce inseamna semne, religie, fantome, tampenii, nu exista.
Sper ca te-am ajutat.

| 123456Miki a răspuns:

Buna, se zice ca atunci cand visezi cu loarea rosi in cazul tau roca rosie te gandesti la sex nu te supara! dar eu asta am citit pe internet nu cred ca este adevarat. dar sper ca te am fost de folos.PA.