| asdfgasd a întrebat:

Cum fac sa am mai multe vise lucide? Adica si azi vreau sa am, ca ieri am avut unul, am visat 3 vise normale, dintre care un cosmar si dupa fiecare ma trezeam, apoi, vazand ca am prea multe vise in acea noapte am spus ca poate voi avea si unul lucid, m-am concentrat foarte tare pe ceea ce vreau sa visez, mi-am spus in subconstient de vreo 10 ori "o sa am un vis lucid". imaginandu-mi locul si cu cine voi avea visul si cum va fi. intr-un final am adormit, eram in vis, eram constient, mi-am spus "ce minunat e, simt totul, vad totul ca si cum ar fi real, nu vreau sa deschid ochii" zburam peste cladiri si simteam tot, adrenalina, vantul si senzatia, mi se parea minunat, dar apoi m-am trezit pentru ca eram prea entuziasmat si nu ma concentram asa tare sad
Chestia e ca mi-a placut foarte tare, si as vrea sa am si azi sau maine unul, am citit undeva ca daca mananci nu stiu ce alimente ce contin nu stiu ce, banane, portocale, lapte, te ajuta, dar eu am visat un vis lucid doar prin concentrare, credeti ca voi avea din nou unul daca ma concentrez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai
trebuie sa stai concentrata si sa nu te gandesti la nimic (eu de obicei numar) pana ti se furnica picioarele si mainile si apoi intri in starea acea de vis lucid
FUND Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Wow.
Nu poti sa iti faci tu vise lucide.
Ele vin natural.

| Lucaefericit a răspuns:

Lasa calculatorul si o sa fie mai bine