| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU,
Imi este foarte frica, ieri la ultima ora de desen toaaataa clasa a chiulit, mentionez ca sunt in clasa a 7 a, eu niciodata nu am chiulit, sunt cuminte, iau note bune, dar de data asta nu am avut de ales, nu a mai ramas nimeni in clasa. Am aflat si ca ne-a pus o absenta, Doamne imi este atat de frica, ce o sa spuna diriga si cum o sa ii spun mamei ca am chiulit toti?
sad

5 răspunsuri:
| Fabyana307 a răspuns:

Sa i spuna mamei motivele de ce ai chiulit. Mai bine ii spui tu decât să afle de la dirigintă sau altcineva.

| Bizon95 a răspuns:

Ce ar fi sa iti iei inima in dinti si sa ii spui maica-tii ca aveai de ales intre a o infrunta pe ea cu o absenta si a fi URATA DE TOTI COLEGII DE CLASA CA NUMAI TU FACI PE DESTEAPTA SI NU CHIULESTI

vezi daca maica-ta care se cam pare ca te tine in teroare si presiune, totusi intelege, iar daca nu intelege intreaba-o daca ea ar fi facut pe desteapta si s-ar fi pus rau cu toti colegii ei in acelasi timp?!?

| Vikaa a răspuns:

Ti frica de o absenta, eu ce sa mai zic cu 20, luni trebuie sa duc motivare...

| Andreeush a răspuns:

Spune-i mamei tale cum au stat lucrurile.
Și eu când eram prin clasa a 10 am fost în situația ta, toți din clasă la mine au zis să plecăm de la ultima oră iar eu nu voiam. Am plecat și eu să nu rămân singură. A doua zi am aflat că ne-a pus absent la toată clasa.

| MineaPeter a răspuns (pentru Andreeush):

Au mai fost și alte absențe la școală?
Și la clasa mea din liceu mai erau situații - colegii plecau de la ultima oră, eu rămâneam, în general nu am chiulit în anii de școală. Se mai supărau colegii că fac altfel decât ei, dar asta era.