| dragon3 a întrebat:

imi puteti spune de ce profesorii se cred asa superiori tuturor?
Adica:
-profesorul poate intrerupe elevul cand vrea,dar daca elevul intrerupe profesorul cand vorbeste se scade nota la purtare.
-profesorul comenteaza cat vrea despre elevi, dar daca un elev comenteaza despre un profesor se scade nota la purtare.
-se scad notele la purtare din motive absurde, mie mi-a fost scazuta nota la purtare la 9 pentru ca i-am spus doamnei de biologie "Buna seara" in loc de "Buna ziua"unui alt coleg de al meu i-a fost scazuta nota la purtare la 9 pentru ca a intarziat la ora,iar cand a intrat nu si-a cerut scuze.
Nu vi se pare ca profesorii exageraza?
Mai este si problema parintilor care prefera sa asculte parerea profesorului in loc sa asculte parerea propriului copil!
Nu credeti ca ar trebui schimbati acesti profesori care in loc sa te atraga spre materia pe care o predau te indeparteaza de tot ce inseamna educatie.
Profesorii nu inteleg ceva, ei nu sunt platiti ca sa demonstreze copilului cat de inteligenti sunt ei(profesorii), ei sunt platiti ca sa invete copiii!
Lasati si voi niste pareti mai jos.

1 răspuns:
| Cosmin1248 a răspuns:

Cred ca ai drepate,adica,cum sa-ti scada nota daca ai intarziat sau daca ii barfesti, ei nu sunt platiti sa faca asta, ei sunt platiti ca sa familiarizeze copii cu invatatura, daca ei nu fac asta, inseamna ca nu sunt profesori!