| robertnicolae52 a întrebat:

Ma numesc Robert, am 16 ani si am o mica problema in legatura cu o fata, o colega de la scoala, mai exact. Faza e ca de vreo doua luni vorbim destul de constant, dar prin mesaje. La scoala ne ignoram de parca am fi straini, dupa scoala vorbim de parca ne-am stii de o viata. Ma trece un fior ciudat de cate ori trec pe langa ea si, in lipsa de idei, merg cu ochii in pamant. Nu stiu cum sa rezolv asta, abia daca am schimbat doua vorbe cu ea fata-n fata, si ma simt foarte prost fata de ea, mai ales pentru ca in ultimele trei zile am vorbit cu orele. Am incercat sa sparg gheata invitand-o in oras, dar m-a refuzat politicos spunand ca este ocupata in weekend (asta dupa ce ea a venit cu idea initiala). La final vreau sa mentionez ca stau in Anglia iar engleza mea, desi decenta, nu este cea mai buna. Va rog frumos si respectuos sa-mi luati in serios intrebarea, si astept un raspuns la fel de serios. Dau funda si va multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea la scoala.

regis
| regis a răspuns:

Poate chiar era ocupata in acel weekend.
Cred ca ar trebui sa ii marturisesti, prin mesaje, sentimentele care te incearca atunci cand va intalniti pe coridor.

| YessWey a răspuns:

Dupa cum ai spus ea nu vorbeste asa mult cu tine cand va vedeti la scoala si doar prin mess.Asta inseamna ori ca ai e rusine sa vb cu un timid in fata colegilor ori are persoane de care ai pasa mai mult.
Dar daca îti place foarte mult de ea, atunci trebuie sa vorbesti mai relaxant si mai liber( imagineaza-ti ca e alta persoana). Exerseaza in fata oglinzii. Acest lucru va achimba multe.
Succes!