| Elyiela a întrebat:

Buna TpU.
Mâine intenționez să merg cu trenul de la Piteşti la Târgovişte. Doamna de la casa de bilete mi-a spus ca trenul opreşte la Titu si acolo ar trebui sa cobor ca sa iau trenul catre Targoviste, sau cel puțin asta am înțeles. Să zicem că ajung la Titu, de unde ştiu care este trenul care duce spre Târgovişte? Nu am mers de mult timp, si cand am fost ultima data cu trenul eram mica si nu imi amintesc. Mentionez ca plec cu mama dar fiindca nici ea nu a mai fost de mult, ma gândesc ca nu ştie.

Ajutați-mă, vă rog. Cum trebuie să procedez ca sa ajung la Târgovişte si sa nu iau trenul greşit?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cobori in Titu si intrebi la informatii la ce linie si la ce ora pleaca spre Targoviste. Poti intreba si un ceferist de pe peron. Sa cumperi bilet direct, nu doar pana la Titu.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Intri pe Infofer.ro si alegi localitatea de plecare (Titu) si cea de destinatie (Tirgoviste - scris cu i, nu cu a). Si vezi toate cursele intre cele 2 localitati.
In functie de ora de sosire in Titu, vei putea afla care e urmatorul tren spre Targoviste.
Te uiti in gara Titu pe tabela cu Mersul Trenurilor, ca sa stii la ce linie vine.
Linkul de mai jos iti arata exact legaturile pe care le ai de la Pitesti la Targoviste (via Titu).
http://mersultrenurilorcfr.ro/....../rute.aspx