| sweetgirlroxy a întrebat:

Mi-a dat de la scoala de facut un cv(curriculum vitae) si nu stiu cum anume sa il fac, daca puteti sa imi dati niste exemple ceva pentru ca am nevoie maine de el, multumesc >frumosbig grin

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Poti sa te inspiri de aici :
http://www.recrutam.ro/sfaturi/Curriculum-Vitae/Model-CV.html

Succes!

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Model de Curriculum Vitae European (1)

Nota!

Inlocuiti rubrica (numele aplicantului cu propriul nume)

**Nota!

Toate textele scrise cu aceste caractere au rol informativ si nu apar in CV
*** Nota!

Textul dintre ( ) va fi inlocuit cu informatiile cerute/dorite.

INFORMATII PERSONALE

Nume:

Adresa:

Telefon:

Fax:

E-mail:

Nationalitate:

Data nasterii:

EXPERIENTE PROFESIONALE

* Perioada (de la - pana la)

* Numele si adresa angajatorului

* Tipul activitatii sau sectorul de activitate

* Functia sau postul ocupat

* Principalele activitati si responsabilitati

< numele aplicantului >

Curriculum vitae (2)

(Nume, prenume)

(numarul, strada, cod postal, oras, tara)

(ziua, luna, anul nasterii)

(Mentionati pe rand fiecare experienta profesionala pertinenta, incepand cu cea mai recenta dintre acestea)

Model de Curriculum Vitae European (3)

EDUCATIE Sl FORMARE

* Perioada (de la - pana la)

* Numele si tipul institutiei de invatamant si al organizaaiei profesionale prin care s-a realizat formarea profesionala;

* Domeniul studiat/aptitudini ocupationale

* Tipul calificarii/diploma obtinuta

* Nivelul de clasificare a formei de
instruire/invatamant.

APTITUDINI SI COMPETENTE PERSONALE (dobandite in cursul vietii si carierei, dar care nu sunt recunoscute neaparat printr-un certificat sau o diploma)

Limba materna

Limbi straine cunoscute

* abilitatea de a citi

* abilitatea de a scrie

* abilitatea de a vorbi

Aptitudini si competente (artistice, muzica, desen, pictura, literatura etc)

Aptitudini si competente sociale (locuiti si munciti cu alte persoane, intr-un mediu multicultural, ocupati o pozitie in care comunicarea este importanta sau desfasurati o activitate in care munca de echipa este esentiala, de exemplu cultura, sport, etc.)

< numele aplicantului >
multa bafta.

| Lavinia4you a răspuns:

Buna sweetgirlroxy, iti recomand sa iti creezi un cv online, este usor de creat si modificat, poti trimite link direct angajatorului http://muncitorul.com/.