| LifeIsColour a întrebat:

mi-ati putea oferi si mie cateva informatii in legatura cu examenul de Cambridge care se da pe clasa a XI-a? De preferat, sa nu fie informatii de pe internet.Ma intereseaza pretul,cate probe are[orala, scrisa] sau daca doar scrisa si de la ce punctaj esti considerat\a admis\a.Este putin cam devreme,fiindca deocamdata sunt bobocel,insa voiam sa aflu mai multe informatii, sa incep sa mai invathappy.Multumesc anticipat. Ofer fundita celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| AIisa a răspuns:

Pentru clasa a XI-a chiar nu stiu sigur, dar la clasele gimnaziale imi aduc aminte ca pretul a fost diferit de la an la an si era in jur de 200lei iar probele sunt writing, speaking, listening. Si eu dau examenul anul acesta, tot clasa a XI-a, doar ca de mine se ocupa foarte mult profa de engleza, deoarece ea si insista sa-l dau. Ai putea sa-ti rogi proful/profa sa te ajute. Iti urez mult succes.

| AIisa a răspuns:

Uite aici gasesti informatii despre probe si punctaj, chiar te ajuta.

http://www.cursuri-bsmart.ro/cursuri-examene-cambridge/