| SummertimeSadness13 a întrebat:

Problema mea e ca ma simt tradata si ca si cum nimanui nu i-ar pasa de mine. Adica ma doare prietena mea din clasa a5a a abandonat prietenia noastra ca sa-si faca o alta prietena si na chiar m-a durut si ma doare. In clasa a5a pana anul asta nimeni nu vorbea cu noi doar eu stateam cu ea si ea cu mine ne povesteam totul si acum ea s-a imprietenit cu alte 3fete nu zic ca e rau dar pe mine pur si simplu m-a inlocuit si s-a dus in excursii cu familia acelei fete si au inceput sa vina impreuna la scoala si sa fie inseparabile. Ea mi-a zis mie ca s-a sarurat de fitele mele, fitele mele erau ca eu i-am atras atentia ca ma inlocuieste si a zis ca nu e asa ca mi se pare dar am ajuns sa stau asa ca o singuratica si ele sa vorbeasca despre chestii pe care eu nu pe stiam si cand incercam sa zic si eu ceva acea fata nu ma lasa sa termin si o lua cu vorba pe prietena mea si eu i-am zis sa ma lase sa vorbesc dar a zis ca cica nu a vrut sa ma intrerupa dar mna. Si mie mi se pare ca fata aceea o considera o prietena la fel ca pe celelalte si eu o consideram singura peietena in care puteam sa am incredere dar nu e asa si toate celelalte asa zise prietene au zis ca m-am schimbat, da ma maturizez nu pot sa fac mereu panarama si sa tip si sa rad. Pe ele le inteleg dar pe prietena mea cea mai buna nu. Am ramas singura fara prieteni. Daca as pati ceva nu stiu daca i-ar pasa cuiva am vazut ca prietena mea mai are inca secrete fata de noua ei prietena deci e o prietenie doar asa t distractie? Si ea m-a mai bgat inseama deci incearca sa fim prietene iar? Nu prea inteleg nu amai vorbit de 3sapt si am vazut-o in oras cu tipa aiasi mi-a facut din mana straight face da ma simt prost sa stiu ca sunt lasata pe afara dar lor nu le pasa nici mie dar de prietena mea din clasa a5a da. Ar trebuia sa incerc sa fim apropiate iar sau numai are rost? Mai este ca la anul in a8a o sa srau singura si o sa imi zica rautati pff nu stiu ce ar trebui sa fac.
Multumesc ca ati citit

5 răspunsuri:
| BellaKiოNana a răspuns:

Pai cautati si tu o alta prietena si distreazate impreuna cu ea, sau chiar mai multe si prietena aia cu care prietenesti din a 5a, v-a vedea ca nu numai ea poate sa-si faca alti prieteni, si sunt sigura ca odata si odata o sa-i para rau de ceea ce a facut, si veti fi prietene din nou, pentru ca o prietenie adevarata nu poate fi atit de usor de rupt.am patit si eu o data la fel cind prietena cea mai buna vb cu alte fete si le zicea sa nu vb cu mine, si pina la urma tot ea sia cerut scuze de ceea ce a facut. sper sa va impacati, bafta!

| CamiiBăă a răspuns:

Eu cred ca ar vrea sa fiti din nou prietene dar daca tot continua sa stea cu fetele alea stai si tu alte fete.

| DaNeo a răspuns:

Sincer nu am citit dacet 2/3 ce ai scris, dar nu prea mai are rost ea nu tio fost o prietena adevarata nu stiu dc incerci...a ierta este doar sansa de a trada iarwinking
eu as zice ca in clasa a 8 a sa te imprietenesti mai cu toti din clasa(ii chemi la scu, film, cluburi) ca na...ii ultimul an, dupa aceea vine liceul.La liceu vei putea sa-ti faci prieteni noi cu care te vei intelege mult mai bine decat toti oamenii pe care iai cunoscut panaacumtongue. True storywinking(si eu am patit ca tine in clasa a 7 a)

| Kristinukk a răspuns:

Buna,
Prietena ta daca ti-a facut asa ceva nu se poate numi prietena ..sa stii ca asta am patit si eu straight face insa eu am cautat in asa fel incat sa-mi fac alte prietene pentru ca totul nu se miza pe prietenia dintre ea si mine... daca ea asa a considerat ca fata aia e mai potrivita ca prietena pentru ea nu a avut decat...asa ca tine-ti capul sus si fii tare, gaseste-ti prieteni adevaratiwinking. Iti doresc multa bafta si arata-i prietene-i tale ca nu suferi din contra opusul kiss!

| NuStiTotulDespreMineAsaCaTaci a răspuns:

Eu una te inteleg pentru ca si eu am patit la fel