| MistiqueAngeL a întrebat:

`:*. Sambata merg sa ma inscriu la un curs de teatru-actorie. Aveti vreo idee ce probe ar trebui sa dau sau ce ar trebui sa fac in prima faza? Am emotii :-s. Cel mai buna raspuns primeste fundita `.

Răspuns Câştigător
| GumitzaDePepene a răspuns:

In primul rand, sa scapi de trac, sa fii tu si sa dai ce ai mai bun din tine.
Desi pare ciudat, lucrurile astea iau mult timp. Obisnuieste-te sa fii tu, nu imita pe nimeni, fa doar ce faci tu!
Atunci cand reciti ceva, o poezie, sau spui un fragment, ai grija la emotiile ce le transmit acele randuri si incearca sa te trnspui.de exemplu:Intr-un fragment cineva moare, si tu esti cel mai bun prieten al lui, cum te-ai simti daca asta ar fi real?
Asa vei reusi mai usor sa iti colorezi vocea...
Va fi destul de greu, dar capul sus si bafta!

1 răspuns:
| MistiqueAngeL explică:

Merci:*