| anonim_4396 a întrebat:

Stateam și eu frumușel pe Instagram și mă uitam la stories, am dat un refresh la pagina iar "prietena mea cea mai buna" a pus un stories cu o alta fata făcându-i un roman de dragoste de mi-au dat mie lacrimile când l-am citit, efectiv îmi plesnea o vena in cap la cât de geloasa am putut sa fiu! Stiu ca o sa vad in comentarii "Are dreptul și la alți prieteni" dar eu credeam ca Bff îți este numai unul, am rămas complet dezamagita de ea, ce as putea sa fac? Sa mă distanțez de ea? Mă suna zilnic pe apel iar eu ca proasta răspund, aveți un sfat?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca o iei prea in serios cu aceste "roluri" zau asa... ce bff? Exista prieteni, care vin si pleaca. Are dreptul sa maifie prietena cu cine vrea, doar nu este intr-o relatie cu tine.

Bff si alte astfel de denumiri copilaresti nu inseamna nimic, adevarata prietenie se simte si se stie, nu este nevoie de nimic mai mult.

Sa te distantezi? Pai ce treaba ai? Faci ce vrei sa faci, nu raspunzi in fata nimanui. Zau asa... maturizeaza-te putin.

Hai ca poti ^_^ ia simte-te tu bine in aceasta seara, uita de aceste "probleme". O seara frumoasa sa ai in continuare ^_^

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

„mă sună zilnic pe apel" oh doamne ce prietenă oribilă, cum îndrăznește să te caute?
Și totodată cum îndrăznește să aibă și o altă prietenă. cât timp se comportă la fel cu tine mi se pare că ești absurdă sincer cu pretențiile astea. N-ai decât să-ți cauți și tu alți prieteni că nu ești lipită de ea

| blackheart26 a răspuns (pentru Adry05):

Crede-mă ca nu se comporta la fel, cu aia parca are mai multă plăcere de a vorbi decât cu mine!?

| Adry05 a răspuns (pentru blackheart26):

Păi poate persoana aia e mai fun și nu e așa posesivă, în loc să faci fazele astea care îndepărtează mai bine te-ai gândi cum să fii o prietenă mai bună ca s-o faci pe ea să vrea să petreacă timp cu tine, nu s-o obligi

| blackheart26 a răspuns (pentru Adry05):

Mulțumesc foarte mult de răspuns! Așa o sa fac!winking

| Ofiintă a răspuns:

Cu o asemenea abordare, vei avea doar de suferit.
S-ar putea ca in viitor să îți faci o relație, iară dacă ești genul care consideră că persoanele îi aparțin, prietenul tău se va simții sufocat și vei rămâne tu cu tine.

Când m-am indrăgostit pentru prima dată, eram și eu geloasă la rândul meu. Nu suportam femeile care îndrăzneau să se apropie de el. Imediat făceam o criză. Și ce crezi? Nu am ajuns nicăieri cu această abordare, ca singură eram atunci, respectiv singură sunt și acum.
Nu pune la suflet chiar orice, linisteste-te și analizează situația.
Nu ai nevoie de validarea nimănui, atâta timp cât te iubești.
Iară dacă nu o faci, incearca sa lucrezi la persoana ta, altminteri o să iti fie greu.

| Andreeush a răspuns:

Unde scrie că o persoană nu poate avea mai mulți prieteni?

| blackheart26 a răspuns:

Precizez ca nu pot sa o suport pe fata aia, dar "Bff" nu știe asta >sad

| Cqarina a răspuns:

Asa e si prietena mea, e ca tine și eu am pus-o la punct și i-am spus ca trebuie sa se obișnuiască ca eu nu stau doar inchisa daca nu e ea, pana a urma m-am îndepărtat eu de ea pentru ca tot o ținea pe a ei ca nu am voie sa ies cu nimeni altcineva și apoi mi-am reparat relațiile stricate de ea