| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*. Stiti am o problema, eu am avut o relatie la distanta. eu il iubesc, dar de ceva timp ne tot certam si mi-a zis ca nu poate sa iubeasca daca nu sunt aproape de el. Dupa cateva zile a zis ca se vede cu o tarfa. El o place. Dar el e din Spania si a venit in Romania doar in vacanta de vara. Dar sincer e super urata. Nu stiu ce vede la ea. Eu ca sa il fac gelos am zis ca ma vad cu un baiat pe care l-am placut... si a spus ca sunt curva si bla bla si ne-am certat tare rau. Acum nu stiu ce sa fac sa il uit. De ceva vreme un baiat ( de care mi-a plcut si cand il vad inima imi bate tare tare si ma inrosesc si no stiti voi. ) Cand eram cu Alin baiatul acela m-a invitat pe afara. Eu credeam ca doar ca prieteni. El e foarte frumos si se poarta extrem de dragut cu mine. Atunci inainte sa plec mi-a spus sa il sarut pe obraz. Mie imi era rusine si am zis sa ma sarute el (pe ibraz ) dar el m-a sarutat pe buze (cu limba ) iar acum nu stiu ce sa fac nu stiu daca il plac pe el sau pe Alin. Alin nu mai merita nimic. Vreau sa il uit! Dati-mi un sfat va rog frumos! dau Funda! :*

2 răspunsuri:
| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna! happy
Uite aici cel mai bun sfat,asculta-ma pe mine,ca am trecut prin multewinking
In primul rand,e lui daca te place sau nu. Asta e,nu a fost sa mearga la distanta. Nu poti obliga pe cineva sa te placa. Ori te placa pentru ca e indragostit de tine,ori nu!
In al doilea rand,ce baiat e el ca te-a facut curva? Se pare ca nu stie ce inseamna. Cand te mai jigneste sa-i spui ca(,) curva e aia care face sex pe bani,si lucreaza cu asa ceva. Nici daca iti inseli prietenul nu inseamna ca esti curva! Deci oameni buni,invatati sensul cuvantului asta ca numai suport sa folositi cuvinte fara sa stiti ce inseamna!
In al treilea rand,uita-l pe asta cu care ai fost la distanta! Esti tanara, deci sigur ca o sa mai treci prin multe relatii si despartiri la viata ta. Uita oamenii care te ranesc, din clipa in care ai zis ca te-a facut curva mi-am dat seama ca nu te merita.
Si daca iese cu o urata ce? Se combina cu ea sa-i tina de urat. laughing
Mai bine iti vezi de viata ta, si acorda atentie oamenilor care chiar te merita cu adevarat.
O seara faina, draga! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ριтιкaa1998):

Mersi mult :*!