| wedjfnfwuief a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani, locuiesc in strainatate si fac scoala acolo. Este un baiat care cred ca ma place, dar nu la modul ca e indragostit nebuneste sau ceva de genul. Probabil e doar atras de mine pur si simplu, pentru ca a dat mai multe semne, ma baga in seama des si mi-a facut complimente: ca ii place parul meu, ca ii place poza mea de profil de pe facebook si ca el crede ca sunt atractiva. Eu nu sunt innebunita dupa aspectul lui, la inceput nu m-a atras deloc, dar de fapt ma simt atrasa de felul lui de a fi. Credeti ca as fi vreo ciudata daca m-as combina cu el fara sa ma uit la aspect? Stiu ca suna frumos, dar imi e frica de ceilalti oameni. Daca ma vor critica sau prietenele mele vor rade de mine ca m-am combinat cu un urat sau ceva de genul, dar cel mai mult m-ar deranja sa mi se zica "Credeam ca ai gusturi...". M-am saturat sincer de societate si de tot, imi doresc enorm sa nu se mai puna atat pret pe aspect! Nu noi alegem cum aratam, si urasc cand vad oameni care apreciaza/dispretuiesc pe cineva pentru aspect. Sa nu mai punem pret pe ambalaj, haideti sa privim si pe dinauntru!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cine te opreste sa procedezi asa cum consideri tu ca este normal? De ce te-ar interesa aprecierile subiective ale asa numitei "societati" inconjuratoare. Asculta-ti in primul rand ratiunea si procedeaza ca un om integru si perfect normal.Ori ce si ori cum vei face gura lumii nici tarana nu o va astupa. Multa sanatate.

| Doub a răspuns:

Eşti aşa nesinceră.laughing
Înainte să le spui altora să nu mai pună "preţ pe ambalaj" şi alte chestii, convinge-te pe tine că simţi şi crezi ceea ce spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

păi să nu te intereseze atunci de ce spun ceilalți, important e cum îl vezi tu. atunci când te îndrăgostești de un om, o faci și de aspectul lui apoi. fă ce simți.

| SebylVane1890 a răspuns:

Sincer,daca chiar iti pasa ce zice societatea degeaba traiesti...Si daca 'prietenele' tale ar fi in stare sa zica asta, te anunt cu parere de rau ca ai ales prost personele pe care sa le consideri prietenibig grin
Si in niciun caz nu ai cum sa fi 'ciudata' doar pentru ca nu porti ochelari de cal, asemenea majoritatii.Nu ar trebui, pentru binele tau, sa iti pese decat de parerea persoanelor care chiar conteaza, familia si cativa prieteni adevarati.Astea sunt parerile construite in cunostinta de cauza, te cunosc pe tine, restul sunt doar reflecatari ale normei.Si,in plus, daca crezi ca te place doar pentru aspect mai bine las-o asa.Crede-ma, nu merita decat, cel mult, un inceput. Daca o sa crezi asta in continuare sper ca o sa iti dai seama ce ar trebui sa facibig grin